תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אורן ב - 06/04/2021 23:49:49

שלום,
    אשמח להתייעצות,
    השנים האחרונות עבור אמא שלי לא היו קלות,
    התמודדות עם מצב כלכלי לא פשוט (חובות יחסית גדולים), גירושים, עבודה במקומות לא טובים ומלחיצים, הביאו אותה למצב נפשי לא טוב, היא חיה מהעבודה הביתה וחוזר חלילה, כשמגיעה הביתה לא עושה דבר מלבד לאכול, להיכנס לחדר, לראות טלוויזיה ולישון.
    כרגע גרה עם אחי, אך הוא כבר מבוגר לקראת גיל 30 ועתיד לעזוב את הבית בקרוב ולכן תשאר לבדה.
    מלבד הסיטואציה הלא פשוטה הזו, היא מתארת שהיא חווה מצבים של דכאון,
    כבר תקופה דיי ארוכה, חוסר חשק, אומר כיאלו נבלעת בחושך, אך היא ממשיכה בחיים שלה כרגיל.
    ניסיתי לבקש ממנה שתפנה לטיפול מקצועי, אך היא לא רוצה,
    גם בגלל המצב הכלכלי הלא טוב וגם בגלל שגרת העבודה המלחיצה שלה, היא לא חושבת שהיא תצליח לשלם על טיפולים או בכלל לפנות להם את הזמן.
    מה אני יכול לעשות בכדי לעזור לה?
    תודה.

תשובה: אמא בדיכאון
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 07/04/2021 19:10:13

שלום אורן.

ראשית, טוב שאתה ער למצבה של אמך- נשמע שהיא מתמודדת עם מציאות חיצונית ופנימית לא פשוטה, וטיפול אכן נשמע כמו בחירה נכונה. לאור סירובה, אני מציעה להציע לה לפנות להתייעצות עם רופא המשפחה אשר יוכל להציע טיפול תרופתי בנוגדי דיכאון במידה ויתרשם שיש בכך צורך, ואף למסור מידע על אפשרויות טיפול פסיכולוגי מוזלות/מסובסדות. יתכן וגורם מקצועי אשר ימסור את התרשמותו ויבהיר את חשיבות הטיפול יצליח במקום בו בני משפחה לא מצליחים לשכנע. במקביל, כמובן, חשוב להמשיך לשמר את הקשר איתה גם כאשר תגור לבד ולהציע תמיכה ואמפתיה להתמודדות מולה היא ניצבת.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ניר כהן ארזי

ניר כהן ארזי

רמת השרון
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
טל יהודה

טל יהודה

רעננה
ענת דפנא