תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י יפעת ב - 09/03/2021 20:27:33

שלום, הבת שלי בת שלוש וחצי וחלמה חלום שהפחיד אותה לפני מספר חודשים. חלמה שאחותה הגדולה יצאה מתוך מרכך השיער עם עוד שתי כפילות שנראות כמו אחותה ,רק שהן היו רעות וניסו לגנוב לה את המיטה ולאכול אותה. מאז, עברו כבר כ 3 חודשים, היא פוחדת מממרכך השיער, לא מוכנה להתקלח עד שאני לא מכניסה אותו לארון, צועקת ובוכה אם הוא במקרה שם. הסברנו, דיברנו, הראינו, זה לא עוזר. היא ילדה נבונה מאוד והיא מבינה שהפחד שלה לא הגיוני, אבל היא לא מצליחה להשתחרר מזה. האם צריך לפנות לעזרה מקצועית? איך להתנהג עם זה? תודה רבה

תשובה: פחדים מוזרים בעקבות חלום לבת 3 וחצי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 10/03/2021 14:58:25

שלום יפעת.

כדאי אולי לפתוח בכך שהפחדים אינם מתעוררים בעקבות החלום אלא להיפך- החלום מבטא ומפגיש עם פחדים ותכנים נפשיים אשר קיימים עוד מלפניו, וחשיפתו מתבטאת בפחד. במידה והפחד הוא נקודתי סביב בקבוק המרכך, אני מציעה לא לעשות ממנו עניין אלא לדעוך בעצמו, כדי למנוע מצב בו מתקבע מאבק כוחות סביב הנושא. אפשר לשים את הבקבוק בארון, להחליף בקבוק, לקשט יחד בקבוק מרכך אחר וכד'. במידה והפחד הנקודתי מופיע על רקע קשיים רגשיים או התנהגותיים נוספים/רגרסיה כללית בהתנהגות ו/או במידה וקיים קושי בדינמיקות בין בני המשפחה הגרעינית כדאי להתיעץ יותר לעומק עם איש מקצוע ולבדוק האם יש צורך בעזרה מקצועית.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
טל יהודה

טל יהודה

רעננה
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
ד"ר איה גולן