תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שרון ב - 23/02/2021 12:00:01

שלום ,
    אימי כל החיים שופטת ודורשת ממני לדבר / לבקר מי שהיא חושבת שצריך במשפחה המורחבת , אציין שאני נשואה בת 50 עם ילדים ומאושרת בחלקי .
    הסברתי לאימי מספר פעמיים שאני לא היא ואני שלמה עם התנהגותי לסביבה.
    הסברתי לה גם שכל פעם שהיא מנסה לשלוט בי היא מרחיקה אותי ממנה ועדיין אני לא עושה מה שהיא רוצה (אני לא מרצה אנשים אם אני לא מעוניינת בדבר)
    היא תמיד משווה ביני לבין ילדים של אחרים ולא מקבלת את דאותיי , מיותר לציין שמעולם היא לא תודה שהיא טועה .
    מעבר לכך אני ילדה טובה להוריי ועושה כל שצריך אך השטלתנות שלה מעכירה את האווירה , דיברתי עלכך עם אבי אך אין לו דעה ממש עציץ ..כך היה תמיד.אשמח לדעתך תודה שרון.

תשובה: אמא קשה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 24/02/2021 14:55:26

שלום שרון.

אני יכולה להבין מדברייך את התסכול והעייפות מדפוס היחסים והקשר עם אמך, ואת התקווה לשינוי והקלה. עם זאת, כל עוד אמך אינה פרטנרית לרצון להשתנות, אני חוששת שרק את עצמך יכולה לקחת לידייך את תהליך השינוי וההתמודדות. נשמע מדברייך כי את מתקשה להציב גבולות ברורים לאמך ועדיין מקווה שהיא תבין אותך ותדע לכבד את המרחב שלך, אך תקווה זו מתבדה למרות נסיונותייך לתקשר את צרכייך. לכן, אני חושבת שכדאי לשקול פנייה אל טיפול פסיכולוגי בו תוכלי לזהות מה מונע ממך לשים גבול ברור יותר למה שלא מתאים לך. במקרים רבים, כאשר אחד הפרטנרים באינטראקציה בהיר וחד משמעי, הצד השני מצליח גם כן להתכוונן טוב יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
עמית נאור