תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לואיז ב - 19/02/2021 11:58:42

היי, איני מבקשת אבחון או ניתוח התנהגות כי ברור לי שזה כמעט ובלתי אפשרי דרך מסך ומקלדת,
    אך אשמח לדעת האם יש קשר כלשהו (עקיף או ישיר) בין ילדות שכללה הליכים ניתוחיים (ילד שעבר מספר ניתוחים בינקות-ילדות) וחרדה מפני רופאים/אנשי סמכות - לבין התנהגות מזוכיסטית בבגרות?
    מה יכול להיות הגורם להתפתחות מזוכיזם? (הכולל חוסר יכולת להגיע לסיפוק ללא סבל/כאב)
    בנוסף האם סוג מסויים של הורה יכול להשפיע על כך? הורה סמכותני/דומיננטי יכול לעודד היווצרות של תבנית מזוכיסטית?

תשובה: השפעות מהילדות והשלכות של חוויות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 22/02/2021 22:11:59

שלום לך.

כפי שזיהית, אין לי אפשרות להשיב לעומק לשאלתך הן בשל הפלטפורמה הוירטואלית והן מאחר ומגוון רחב מאוד של כיוונים תיאורטיים מציעים זוויות ראייה לנושא המזוכיזם ולקשר עם נסיבות החיים שתיארת. לצד זאת, ניתן לחשוב על על כך שילד שחווה כאב, פיסי או נפשי, נדרש להתארגנות נפשית אשר תסייע לו להתמודד ולנהל את חוויתו באופן הטוב ביותר לנוכח הנסיבות. אחד ה"פתרונות" יכול להיות המזוכיזם, על בסיס היגיון פנימי של "אם אתה לא יכול להילחם בהם- הצטרף אליהם". כלומר, הזדהה עם מי שמכאיב לך ועם הכאב, ותהנה ממנו, אחרת הסיטואציה היה מאיימת ומייסרת מדי. כמובן, אני מסייגת דברים אלו מאחר ויכולים להיות מגוון רחב של אפיקים המניעים מהחוויה במציאות למזוכיזם, ובמידה והנושא מעסיק אותך עצמך- כדאי לבחון אותו יותר לעומק בטיפול, באופן אישי ומדויק יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
טובה בן צבי מרק