תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מר איש ב - 15/02/2021 17:38:29

רקע - מגיל קטן עמדתי בקרטריונים לאבחון אישיות סכיזואידית, לא היה לי עניין לצאת מהחדר ולא אהבתי לצאת מהחדר, כיום בטיפול פסיכולוגי, בזמן האחרון רעשים חודרים את השקט שלי, רוב הזמן עם אטמי אוזניים, לפעמים מצליח לאגור כוחות לצאת מהחדר אבל פתאום איזה רעש פתאומי או המשפחה החרא שלי שטורקת דלתות וצועקת מחזירים אותי לחדר.

הרגישות פתאומית בשבילי, לא התחילה בהדרגתיות ובלתי נסבלת, מכניסה אותי לזעם וצעקות תוך שנייה, היא התחילה בלי סיבה מורגשת לא השתנה משהו בחיי שיכל לגרום לזה, מה שכן זכור לי זה בצבא כשהיו הפגזות של חיל אוויר בלתי פוסקות מאוד קרובות כל כמה שניות הייתה הפגזה באיזור, רעש חזק

אם זה באשמת הצבא אני רוצה לקבל פיצוי, אבל איך יודעים באשמת מיזה, כי עברו איזה 6 שנים מאז הצבא ורק עכשיו זה קורה, וזה משתק אותי אני לא יכול לצאת מהחדר, חושב 10 פעמים אם אני מסוגל לצאת מהבית בשביל לפגוש חברים וכו, אין לי אבחנה של PTSD, אבל לאחר השירות אובחנתי בסכיזופרניה וסכיזואידית, לכן אני גם לא יודע אם יש עילה לתביעה כי האבחנות לא בהכרח נראות קשורות לנושא

תשובה: רגישות לרעשים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/02/2021 11:53:05

שלום לך.

איני יכולה לייעץ לך במישור הפיצוי כספי מאחר ואיני בקיאה בכך, אך לגבי הרגישות הפתאומית לרעש, נדמה לי שכדי בשלב ראשון להיבדק ולשלול בעיה פיסיולוגית. במידה ולא תמצא כזו, כדאי להיעזר בטיפול שלך כדי לחשוב על החוויה הנפשית של "הפצצות" ורעשי רקע במפגש עם החוץ, ועל הסיבה לכך שרגישות זו מופיע דווקא עכשיו.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
איריס אברמן