תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 24/01/2021 15:18:16

היי,
    אני אמורה לעבור משיחות טלפון עם המטפלת למפגש של פנים מול פנים בקליניקה ואני לא עומדת בזהההה רק המחשבה על זה גורמת לי לכזאת מועקה הרגשת מחנק שבא לי להקיא אני כל כך מפחדת מהרעיון ואני לא יודעת למה. אני לא מצליחה להרגיע את עצמי אני לא מסוגלת לחשוב על זה אני יודעת שאני לא אשרוד את זה זה ירגיש לי קרוב מדי ברמה שתשתק אותי ואני לא אצליח לזוז ולהוציא מילה מהפה ככל שהזמן עובר ומתקרב החרדה רק יותר גוברת שבא לי לברוח כל מה שאני מנסה להגיד לעצמי לא עוזר זה כל כך עושה לי רע ואין לי כח לחשוב על זה אפילו. אני מכירה את הפחד הזה בסיטואציות דומות בחיי אבל תמיד ברחתי מהם כי לא הייתי מסוגלת להתמודד איתן ועכשיו אני מצד אחד רוצה להצליח אבל מצד שני אני מרגישה שזה ממש בלתי נסבל . אני רוצה שתתנו לי עצה איך אני יכולה לסבול את החרדה הזאת אני לא יודעת אם תבינו בכלל את העוצמה אבל מבחינתי זה אחד הדברים הכי מאיימים שיכולים להיות ואני כן רוצה להצליח אבל לא מצליחה. אשמח מאוד לעצתכן איך אפשר להקל את התחושות האלה

תשובה: משיחות טלפון לפנים מול פנים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 24/01/2021 22:23:19

שלום לך.

אני שומעת את הקושי ואת החששות, אך כפי שכתבתי לך בעבר, אין מתכון להתמודדות עם הקושי אלא בעיקר צורך בהמשך העיבוד שלו עם המטפלת. נשמע שאת עושה צעד אמיץ ומשמעותי ונדמה לי שככל שאפשר יהיה לעבד את משמעותו עבורך- את הגורמים לחששות, את הפנטזיות והפחדים מהמפגש פנים אל פנים ואת משמעותם הנפשית העמוקה- כך יהיה שינוי. אולי לא יהיה קל יותר, אך הסבל והחרדה שאת חווה יהפכו לאבני בניין להתקדמות והמשך הדרך הטיפולית. כמו כן, זכרי שאם הגעת עד כה כנראה שכבר נוצר חיבור מסוים וקשר מספיק טוב עם המטפלת, ושהיא תהיה שם לצידך גם במפגש הראשוני כדי להתמודד ולהקל על החרדה והקושי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
טל משולם

טל משולם

חיפה
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
ליאת טייר