תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י קריירה ב - 29/11/2020 08:45:33

אני בת 35, למדתי בטכניון 2 תארים בהנדסה.

בשנים הראשונות שלי בעבודה הייתי מרוצה מהעבודה שלי.

כעת אני כבר אמא ל-2 יחסית גדולות (בגילאי גן חובה ובי"ס) ועברנו לפני 3 שנים לישוב קהילתי.

אני עובדת מהבית רוב הזמן ויוצא לי לראות הרבה נשים שבעצם מטיילות להן באמצע היום, שבשעות הצהריים נמצאות עם הילדים בפארק, שיוזמות הרבה מפגשים עם ילדים אחרים בשעות אחה"צ.

אני ממש מקנאת בהן, אני אמנם עובדת מהבית אבל מרגישה מותשת אחרי העבודה, העבודה לפעמים דורשת ויכוחים, הרבה טלפונים ואני לא מרגישה שבא לי על זה יותר. כבר פניתי לטיפול מרחוק כדי שאוכל לקחת בקלות יותר את העבודה אבל שם ויתרתי באמצע.
    נורא בא לי לשבת בפארק עם הילדים שלי,להראות טוב כמו האמהות האחרות (כי אני מוזנחת ושמנתי המון), לדבר לבנות שלי בסבלנות כמו שאני שומעת את האמהות האחרות.
    .מצד שני, העבודה כן מכניסה משכורת יפה ובזכותה אנחנו יכולים להרשות לעצמנו רמת חיים גבוהה מהממוצע, מה שכמובן ישאר גם לבנותיי וזה גם לטובתן.

אז ככה כל יום במשך כבר כ-3 שנים אני מרגישה יומיום עייפה נפשית מהדילמה,שבוזה 5 ימים בשבוע (ופורחת 2 ימים בשבוע).

תשובה: אני לא מרוצה מהקריירה שלי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 29/11/2020 22:50:57

שלום לך.

האיזון בין הורות לבין קריירה הוא אכן איזון מאתגר, אך כאשר מתגלה בו קושי מתמשך ומשמעותי, הוא נובע בדרך כלל לא רק מהמציאות החיצונית של העומס וה"ג'גלינג" היומיומי אלא גם מגורמים פנימיים, רגשיים. לכן, אני חושבת שלא כדאי לגשת לנושא רק מזווית פרקטית אלא דווקא ממקום המכוון יותר לעיבוד המשמעות הלא מודעת שעומדת בבסיסו- תהליך שטיפול פסיכולוגי (לאו דווקא טיפול ממוקד בקריירה) מאפשר לערוך באופן מקיף ומעמיק. 

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
חלי גאדג'

חלי גאדג'

חולון
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
עדנה מן