תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שיר ב - 23/11/2020 23:57:30

היי שלום ליטל,
    אני בשלב כרגע של ניתוק מהמשפחה לאור הבנה שזה יעזור לי כרגע בחיים,
    אני במשך שנים שגרתי בבית שהיו שם גם דברים לא פשוטים חייתי בהרגשה כי אני הבעייתית והמשוגעת והיו רגשות אשמה מאוד קשות, עם הזמן כיצאתי מהבית והתחלתי להתנתק גיליתי כי זה לא ממש כך, וכרגע אני ממש מתחילה להבין ולזהות כי אני עוברת ועברתי מהם מניפולציה ריגשית מאוד קשה...
    הגעתי להחלטה כי הכי נכון פשוט להתנתק בשביל הבריאות הנפשית שלי.
    הם ממשיכים להפעיל מניפולציות בהמון תחומים - בפן הכלכלי, איומים, הפחדות, סחיטה התעלמות של חלקם, וכן דיבורים שמעוררים המון רגשות אשם ומצפון.
    את הניתוק אני יודעת שזה מה שאני צריכה לעשות עם כל הקושי שלהם, אך איך אני יכולה להתמודד בכל פעם שהם מאיימים או עושים מעשים קשים כדי לגרום לי שאני יצטרך אותם? אני מאמינה שקשה להם לראות שכיום אני כבר כמה שנים מחוץ לבית ומצליחה בקושי רב לפרנס את עצמי בלי עזרתם וזה שאין לי רצון לקשר איתם.
    בבסיס הניתוק עושה לי רק תחושה של פורקן ושיחרור וטוב...
    חשוב לציין כי אני לא הודעתי להם שאני מנתקת אלא פשוט לא יצרתי איתם קשר כבר כמה חודשים והם גם לא יצרו איתי ישירות אלא שלחו לי מסרים מאוד ברורים דרך מעשים שהם עשו....
    אשמח אם תגיבי לי : )

תשובה: איך ניצלים ומזהים ממניפולציה ריגשית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 25/11/2020 17:57:06

שלום שיר.

נשמע מדברייך שעשית צעד משמעותי ולא פשוט אשר את אולי שלמה איתו, אבל יש לו גם השלכות לא פשוטות הן ברמת התגובה שהוא מעורר בבני משפחתך והן ברמת ההתמודדות הרגשית הלא פשוטה שאת ניצבת בפניה. אני שומעת כיצד את מחפשת דרך להישאר נאמנה לעצמך, לתחושותייך ולאופן בו את רואה את הדברים גם לנוכח הלחץ העז שמופעל עלייך, וזה אכן לא קל. לאור זאת, אני חושבת שכדי לשקול פנייה אל טיפול פסיכולוגי בו תוכלי לעבד את החוויות והתחושות יותר לעומק, וכך גם להתמודד איתן באופן שלם ופשוט יותר.

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימה של פסיכולוגים מומחים ומתמחים להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
שני דויטש

שני דויטש

פתח תקווה