תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י זו אני ב - 03/11/2020 23:26:28

שבוע שעבר כתבתי כאן על רצון בלתי מוסבר
    לסיים טיפול שחבק בתוכו תהליך של שיתוף חושף ומעמיק לפחות מזוית הראיה שלי

בפגישה של אז...ציינתי ששתפתי ברצון להעלם מהעולם .

לא שתפתי אותה ברצון כי לא היה צורך ,במקביל לטיפול איישי התחלנו לעבור אצלה (עד כה היה טיפול זוגי בנפרד)טיפול זוגי ביחד. היא קבעה את הפגישה הזוגית במועד הפגישה שלי איתה ולא בררה או ציינה מה עם הפגישה לאן נזיז...

זה מאוד פגע בי , ביחוד שנתתי הרבה לתהליך הזה וסמכתי ולמרות הקושי לשתף ,הייתי שם . גם בפגישתנו האחרונה שתפתי אותה ברצון...אז מינימליות של אכפתיות זה לנסות לברר על מועד אחר. אבל כנראה לא אכפת לה ומצד המחשבה לא אמור להיות אכפת לה .... מאוד לא נוח לי בפגישה הזוגית בגלל זה...אבל עדין שם כי זה עוזר ולא היא העניין .

מצד אחד אני לא רוצה שיהיה אכפת לה כי אני לא רוצה להתמודד... חשבתי אולי לקבוע איתה
    אבל עצם הרעיון כשאני מסתכלת מבחוץ לא בתור מטופלת ,עצם הרעיון שמישהי באה שופכת את הלב,עוברת תהליך תוך כדי אבל...מעידה שקשה לה לחיות שהיא רוצה לסיים...את בתור מטפלת קובעת טיפול בזמן שלה לא תתענייני לגבי יום אחר?לא יהיה אכפת לך מהמטופלת שלך?
    מגיעה למסקנה שאם זו ההתנהלות שלה אז כנראה זה לא אמור להיות .
    ואז עולה לי המחשבה שזו בחירה שלי ושמצידה אם ארצה אז אקבע ...שזו אחריות שלי

מה דעתך?סורי שאני חופרת . ..מה היית עושה במקומה...

תשובה: חושבת לסיים טיפול המשך
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 07/11/2020 23:36:20

שלום לך.

את מתארת את הפגיעה מכך שהמטפלת לא הגיבה לדברייך על רצונך להיעלם מהעולם בדאגה ועריכת מאמץ לקביעת פגישה נוספת, ואני יכולה לדמיין כי עלבון זה חובר, אולי, לקושי שבמעבר מטיפול אישי בו את המוקד, לטיפול זוגי בו עלייך לחלוק את המרחב הטיפולי אישי והאינטימי עם בן זוגך. מעבר מסוג זה שנוי במחלוקת בדיוק בשל הטלטלה והפגיעה בקשר המטפל-מטופל הייחודי שנרקם לו הוא גורם במקרים רבים. לאור זאת, אני חושבת שלמרות העלבון והרצון "לשבור את הכלים" כדאי להשהות את המפגש הזוגי, להפגש עם המטפלת, לשתף בכנות בתחושותייך ולהבין יותר לעומק מה קרה לך בתוך ההתרחשות ולמה את זקוקה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
חלי גאדג'

חלי גאדג'

חולון
ליאת טייר