תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י צפונית ב - 16/10/2020 12:15:01

ביתי בת 31 רווקה, גונבת מאבא שלה שקים
    ומשקרת בלי סוף..
    קצת רקע .. מאז היותה קטנה תמיד היתה אהובה על כולם..כשהתחילו הגניבות והשקרים והמינוס שטפח עזבה עבודה וטסה לעבוד בחול..שם הכירה בחור כעבור שנתיים חזרה לארץ..בנתיים כיסינו לה את החובות הגדולים..
    ומאז הלכה והשתפרה למדה עסקה בהייטק
    הכירה חברים אבל האמון שלי בה ירד ואיני מסוגלת להאמין לחבק לעודד..
    פחדתי מהרגע שאגלה ששוב גנבה לאבא שלה..
    ואכן זה קרה..אבא שלה עצוב כל כך שמאז הוא לא מדבר פניו נפלו לא אוכל ולא שותה..
    כל הזמן אומר שאין טעם לחיים ..כואב לי לראות אותו כך..
    יש לציין שאינה מגלה אהדה כלפי האחים שלה ולא כלפי הנכדים ..
    אוהבת מאוד את עצמה אוהבת לקנות ולבזבז
    ואת כל מה שקשור בעצמה..
    שיפצה את החזה אף בוטוקס שפתיים ועוד..
    איננו יודעים כיצד לנהוג איתה בבקשה עזרה בעלי נמס לי בין הידיים..

תשובה: שקרים וגניבות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 18/10/2020 21:15:42

שלום לך.

אני שומעת כמה כואב לך הן על הקשר עם ביתך והן על בעלך, ויכולה להבין כמה מטלטלת ומכאיבה יכולה להיות גניבה כזאת אשר שוברת שוב את האמון. מתוך הדברים שאת מתארת, אני חושבת שהצעד הראשון שחשוב להתמקד בו הוא ביסוס גבולות מחדש עם מסר ברור לפיו אתם קודם כל מגנים על עצמכם ועל כספכם- דווקא מפני שהיא חשובה לכם ואתם לא מוכנים לקיים איתה קשר המבוסס על חוסר אמון. כל עוד הגניבה היא אופציה עבור ביתך ופחד שמלווה אותך ואת בעלך, קשה מאוד ליצור קשר אמיתי, ולשקם את הפגיעה באמון. מאחר ומדובר במהלך לא קל, אני ממליצה בחום לפנות לעזרה מקצועית הממוקדת בדיוק בתחום זה- חפשי בגוגל 'תלות בוגרים תובענית' ותמצאי מידע על התערבות טיפולית קצרה וממוקדת אשר נדמה לי שיכולה לסייע לכם ובעקיפין גם לבתכם. אני מאמינה שכאשר בן זוגך יקבל בטיפול יותר כלים, תמיכה והכרה בכאבו, גם תגובתו הרגשית תשתפר. מה שחשוב בעיקר הוא לזכור שכל עוד אתם מאפשרים גניבה מכם, אתם פוגעים בעצמכם ומונעים מבתכם להתגבר על דפוס אשר יכול לפגוע גם בה. חשבי עליה כעל ילדה שרצה לכביש ואתם כהורים צריכים לתפוס אותה גם אם זה מעורר בה כעס- כדי להגן עליה אבל גם עליכם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
טל יהודה

טל יהודה

רעננה
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
פז חיט