תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י טליה ב - 13/10/2020 16:22:26

שלום, אני סובלת כבר 10 שנים מאכילה כפיתית. הכל התחיל מהרעבות ואנרוקסיה בגיל 13 ולאחר תקופה של אנרוקסיה התחיל לי הבינג איטינג. בתקופות ישנות יותר זה היה מתפרס על כל היום כל יום אכילה של מעל לאלפיים של קלוריותולאחר מכן הרעבות של יום או שבקושי אוכלת וכך שוב ושוב.היום בדרכ זה קורה לי בערב או במצבים חברתיים שיש הרבה אוכל. בתקופה האחרונה אני מטופלת אצל דיאטנית ובנוסף עם צמחי מרפא אך עדיין מחפשת אדם שיוכל לעזור לי מבחינה התנהגותית איך להפסיק את הדחף שכבר תמון בתוכי 10 שנים לאכול כמויות מאוד גדולות. במצבים חברתים שיש בהם הרבה אוכל כל מה שעובר לי בראש זה רק איך אני אוכלת הכל ועושה את זה באלגנטיות כדי שלא יחשבו שאני מגזימה. לאחר מכן אוכלת כשחוזרת הביתה עוד. המחשבות האלו באירועים מטרידות אותי מאוד ואני לא מצליחה להנות מהערב ורק בלחץ מתי אוכל לקחת שוב עוגיה ועוגה מבלי שישימו לב וכך לעשות את זה הרבה וברגע שאני מול אוכל שאני רוצה ולא לוקחת מאי נעימות כי אכלתי הרבה, אני משתגעת. היתי בהרבה טיפולים פסיכולוגים ואף אחד לא עזר לי לשנות את ההתנהגות הזו. אני מרגישה שאני כרגע בשלב שמוכנה להתקדם ולטפל בהפרעה רק צריכה את האדם הנכון שיוכל לדחוף אותי למקום טוב יותר. כמובן שבעקבות ההפרעות האלו יש לי והיו לי המון בעיות בריאותיות שלא מתאימות לגילי. אי נוחות לאכול ליד חברות מתוק כי אני יודעת שאם אתחיל לא אוכל להפסיק לאכול ולא ארגיש בנוח לידם אז אני הרבה פעמיים נמנעת ואז בבית אוכל פי 10. המון סיטואציות שאני מול אוכל ואנשים ולא מצליחה לשלוט בדחף להמשיך. אשמח אם מטפל יוכל לכתוב לי וליעץ לי מה לעשות. תודה

תשובה: מחפשת מטפל שעוזר באכילה כפיתית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 13/10/2020 20:47:45

שלום טליה.

אין לי אפשרות להמליץ דרך הפורום על מטפל ספציפי, ומאחר ואיני יודעת אלו טיפולים ניסית (דינמיים? התנהגותיים?) אני לא בטוחה שיכולה לזהות מהו הטיפול הנכון עבורך. עם זאת, מאחר ואת מתארת קושי משמעותי וממושך שאת מתקשה להתמודד איתו כבר תקופה ארוכה, אני חושבת שאולי כדאי לשקול פנייה אל מכון טיפולי המתמחה בתחום הפרעות אכילה (למשל מכון שחף או אגם). מכונים אלו מציעים עתים תכניות טיפוליות מקיפות ואינטנסיביות יותר אשר מציעות ליווי יותר צמוד, ובכך מסייעות לאנשים אשר הטיפול הסטנדרטי לא מסייע להם מספיק. בכל מקרה, טוב שאת ממשיכה לחפש טיפול ואפשרות לעזרה. אני שומעת בדברייך כמה את סובלת מהמצב וכמה מקום נושא האכילה תופס בחייך, וטוב שאת לא מוותרת על האפשרות להיעזר.

ליטל

תוכלי למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול בהפרעות אכילה להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
עמית נאור

עמית נאור