תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אחת ב - 24/09/2020 13:49:30

היי ליטל.השבוע ביקשתי מהפסיכולוגית פגישה נוספת בנוסף לימים הקבועים שלנו..היא הסכימה ונפגשנו.
    אציין שאנחנו נפגשות בקליניקה שמרוחקת מהקליניקה הפרטית שלה בבית.בעיר אחרת.
    כשבאתי ראיתי שהיא עדיין לא שם,אז בתחילת הפגישה שאלתי אותה אם היא באה במיוחד או שבכל מקרה היא אמורה להיות שם היום.היא אמרה משהו מעורפל על זה שהיא באה, הולכת וחוזרת אבל כשנכנסתי לאוטו ראיתי שהיא נוסעת משם.כלומר שהיא באה לפגישה איתי ואחכ נסעה.

אני אוהבת אותה וסומכת עליה,אבל הסיטואציה הזו מעיקה עליי ואני חוששת שאולי היא לא הייתה כנה איתי.
    אני לא חושבת שהיא צריכה לתת לי דין וחשבון...הסיבה ששאלתי אותה בכלל, זה בגלל שחשבתי שהיא באה (מרחוק) במיוחד בשבילי,והרגשתי לא נעים לגבי זה שטרחה כך בשבילי.

אין פה שום דבר רע מצידה, גם אם החליטה לא לומר לי את האמת אני בטוחה שזה לא מכוונה רעה, ואולי אפילו מכוונה טובה.
    ובכל זאת, זה מכאיב לי, כי אני תמיד מרגישה שיש רק אמת ביננו.
    אני לא רוצה שהיא תכעס עליי, ולא רוצה שהאהבה שלה אליי תיפגע או גרוע מזה..אז אני לא יודעת אם לדבר על זה איתה, או להניח לזה.

מה את חושבת שכדאי לי לעשות?
    מה היית חושבת אם היית במקומה
    ומטופלת שלך הייתה מעלה את זה?
    אני מניחה שתגידי לדבר..אבל בבקשה תגידי גם מה את חושבת והאם זה חוצפה וחודרנות מצידי.

תודה

תשובה: ליטל.מה עליי לעשות?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 24/09/2020 22:54:47

שלום לך.

כפי שכתבת, אני אכן מאמינה באופן עמוק שהמשמעות וה"תשובות" הן במה שמתרחש בשיח הטיפולי סביב סיטואציות מהסוג שתיארת ובמובן זה, כל תחושה שמתעוררת בקשר הטיפולי היא חומר טיפולי חשוב שלא רק לגיטימי אלא גם כדאי וחשוב להעלות מול המטפלת.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
דליה שלום