תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דפנה ב - 29/08/2020 21:49:02

אני נמצאת בתהליך של טיפול כבר במשך תקופה (קרוב לשנתיים לא רצוף), בשנה הנוכחית אני מרגישה כי אכן הטיפול מוביל אותי לכיוון של שינוי אבל, וזה אבל גדול אני לא חושפת יותר מדי . אני מרגישה מאוד נוח איתה אבל במשך השנים למדתי לא לדבר על הבעיה שיש לי.
    אני מרגישה שאני צריכה טיפול בנושא אינטימיות. דבר שחוסם אותי ביצירת קשרים (אולי זה אצלי בראש גם לזה אני מודעת)

חשבתי בנוסף לטיפול הפרונטלי אני אעשה טיפול גם מאחורי מסך דבר שנותן לי ביטחון גדול יותר.

האם מומלץ לפצל את הטיפול?
    מה זה אומר טיפול באינטימיות- במה מדובר?

אשמח למענה
    תודה

תשובה: בעיות עם אינטימיות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 30/08/2020 22:03:21

שלום דפנה.

פיצול טיפולים אף פעם אינו מומלץ, אלא אם הוא נעשה בתיאום בין המטפלים מתוך מחשבה שיש צורך בטכניקות טיפוליות שונות שסיייעו ברבדים נפשיים/תפקודיים מסוימים. במרבית המקרים, פיצול שאינו נעשה בתיאום לא רק שאינו תורם אלא גם מעכב את העבודה בכל אחד מהטיפולים. לאור זאת, אני חושבת שכדאי לשתף את המטפלת בכך שיש אזורים נפשיים שמטרידים אותך ואינך מצליחה להביא לטיפול. יש סיכוי טוב שמתוך התבוננות על חוויה זו, ועל המחשבה שלך לפצל בין הטיפולים, תוכלי להבין יותר על מה שקורה לך סביב נושא זה, ולאט לאט להרגיש יותר בנוח לשתף את המטפלת. דרך שיח זה יש גם סיכוי סביר שתוכלי להעמיק והרחיב את השיח ואת איכות הקשר עם המטפלת.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו
עדנה מן