תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אבי ב - 16/08/2020 18:41:24

היי
    אני בן 30
    כילד/נער, עברתי תקיפות מיניות במשך מספר שנים ובמהלכן התחיל להתפתח אצלי התנהגות מוזרה של להתנהג כמו תינוק. (זה כלל את הצורך של ללבוש טיטול, לישון עם מוצץ ובובה).
    במשך השנים עברתי טיפולים פסיכולוגיים, התחתנתי ויש לי ילדים.
    אחרי הטיפולים שעברתי, הפסיק הצורך להתנהג כמו תינוק, אך כאשר יש לי לחץ בחיי היומיום, או חרדה כלשהי, אני מוצא את עצמי בורח לשם שוב.
    אשתי הייתה סבלנית לבעיה, אך לפני מספר שנים התגרשתי ומאז אני מוצא את עצמי חוזר אחורה וישן בקביעות עם טיטול, מוצץ ובובה.
    אציין כי ההתנהגות המוזרה הזו היא משהו מאוד דיסקרטי מבחינתי ואף אחד לא יודע על כך חוץ מהאקסית שלי. הילדים והמשפחה כמובן לא יודעים על כך ואני ממש מסתתר כשאני תינוק.
    ביומיום אני מתנהג בצורה נורמטיבית לחלוטין ומנהל עסקים כרגיל.
    מאחרי הגירושין לא הייתי בנוי לטפל בזה, אך בשנים האחרונות ניסיתי כמה טיפולים פסיכולוגיים אך זה לא עוזר לשינוי ההתנהגות וזה מתחיל להרגיש קצת התמכרות.
    הפסיכולוגית שלי אמרה שזה נקרא ABDL אך אני לא משוכנע שזה ממש זה. אולי דומה.
    האם יש לכם רעיון לטיפול מסוים שיכול לעזור לי?

תשובה: דפוס התנהגות פוסט טראומה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/08/2020 19:09:28

שלום אבי.

איני מכירה טיפול ספציפי לתופעה, ונדמה לי שחשוב להבין בעיקר מה המוקד שלה- למשל, האם מעורבת בה תחושת ניתוק, האם היא מערבת ריגוש מיני וכן הלאה- ולטפל בהתאם, באמצעות הכלים הסטנדרטיים של הטיפול הפסיכולוגי. נשמע מדבריך שהטיפול סייע לך באופן משמעותי בעבר ואכן, מצבי משבר כמו גירושין נוטים פעמים רבות להיות מלווים ברגרסיה לדפוסי התנהגות ורגש מוקדמים יותר. במובן זה, אני נוטה להאמין שהטיפול יסייע גם הפעם.

ליטל 

תוכל לקבל כאן רשימה של אנשי מקצוע שמתמחים בטיפול בפוסט טראומה להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק