תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ע ב - 26/07/2020 20:21:46

בת 21
    ברקע ADHD וטופלתי בריטלין שעשה לי רע.
    סביבות גיל 15 הפסקתי עם הריטלין כי לא יכולתי עם תופעות הלוואי שהוא הביא איתן וחזרתי לקחת רק בתקופת הבגרויות.
    ומחלה גנטית בשם NF1

מעולם לא עברתי אבחון מלבד זה בגיל 7 לADHD בטופס של תוצאות האבחון כן נכתב על קשיים רגשיים וחברתיים.

מזה כמה שנים יורדות עליי תקופות של ריקנות, כובד באיזור החזה, חוסר חשק לעשות דברים שאני אוהבת (כמו קורס בנושא אהוב) לעיתים זה עובר אחרי חודשיים, לעיתים אחרי שבוע. אין תבנית זמן מוגדרת של זמן.

לעיתים אני מרגישה התקפים של קושי בנשימה וכוח שמונע ממני לקום מהמיטה. כשזה קורה לי בחוץ אני מרגישה אותוצבעוצמה הרבה יותר חזקה ואני מאוד מתקשה לתפקד אם אני צריכה לעשות משהו.

לפני כמה חודשים חוויתי התקף כזה בזמן הופעה שהלכתי לצפות ולקראת סופה נפלתי מהרגליים ואיבדתי/כמעט שאיבדתי את ההכרה.

בתקופה הזו של הקורונה עם שעות הפכות כי הרבה יותר קל לי בלילה כשכל הבית ישן ויש לי את השקט והלבד שלי. אני עדיין גרה עם ההורים ומכמה סיבות אין באפשרותי לעבור לגור לבד/שותפים.

קשה לי להיות הצד שיוזם שיחות, לרוב מרגישה שאני מעיקה על הצד השני ולכן אין לי באמת קשרים חברתיים יציבים.
    מאז ומתמיד כמעט בכל המסגרות שהייתי הרגשתי דחויה בגלל מראה/מאפיינים "חריגים" שיש לי. שנרתעים ממני כי אני "חריגה".

מבחינתי אין לי אופציה לשתף את ההורים במצב שאני נמצאת בו ואולי בגלל זה מעולם לא בדקתי מה הגורמים לכך.
    ממש אשמח לייעוץ והכוונה ראשונית מה אפשר לעשות.

תודה רבה💜

תשובה: תחושת ריקנות וחוסר חשק
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 29/07/2020 19:50:48

שלום לך.

את מתארת קושי בהיבטים רגשיים שונים, אשר מתבטאים בגוף, בתפקוד ובחוויה הנפשית, ונשמע שאת סובלת מאוד. תחושות מסוג זה נובעות בדרך כלל מגורמים רגשיים לא מודעים ולכן אני מציעה לשקול פנייה אל טיפול פסיכולוגי בו תוכלי לברר את הדברים יותר לעומק. במרבית המקרים, עיבוד ומתן מילים לחוויה הרגשית הלא מודעת מביאים להקלה משמעותית.

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימה של פסיכולוגים להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון