תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רותי ב - 12/07/2020 05:43:40

לראשונה בחיי חובה התקפי חרדה איומים בעקבות הקורונה מתבטא בקשיי נשימה לחץ בחזה חוסר תאבון לילות ללא שינה פחד אימים גם ממחשבות שנדבקתי בוירוס המחשבה הזאת רודפת אותי בכול שעות היממה רופא משפחה נתן לי ציפרלקס בסהכ 3 ימים בטיפול אך מרגישה עוצמות קשות של חרדה כל כך רוצה לחזור לעצמי לא ברור מדוע התפרץ בעוצמת שכזו אובדת עצות לא יודעת איך להכיל את זה

תשובה: התקפי חרדה איומים בעקבות הקורונה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 12/07/2020 22:59:56

שלום רותי. 

הקורונה אכן מפגישה אותנו עם מציאות חיים לא פשוטה, אך במקרים מסוימים היא מפגישה ומהווה טריגר גם להיבטים נפשיים אשר קודם לכן היו מתחת לפני השטח. בהתאם, אני מציעה לא להסתפק בטיפול התרופתי אלא לפנות אל טיפול פסיכולוגי בו אפשר יהיה לזהות את הגורמים הלא מודעים העומדים בבסיס החרדה, וכך גם לשכך ולמתן אותה. ניתן לפנות אל טיפול קוגניטיבי התנהגותי אשר מתמקד במתן כלים פרקטיים לנטרול דפוסי חשיבה והתנהגות המגבירים ומשמרים את החרדה, או אל טיפול פסיכודינמי אשר מאפשר חקירה ועיבוד של גורמי העומק שבבסיס הסימפטום, ובכך מביא הן להקלה סימפטומטית והן לשינוי וצמיחה נפשית. בכל מקרה, מציעה לפנות לטיפול בהקדם מאחר ובמקרים רבים הוא מסייע באותם היבטים אשר הטיפול התרופתי אינו מצליח לתת להם מענה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
עדי אלחדף