תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י עמית ב - 11/07/2020 14:59:30

היי, מרגיש שיש לי קושי מאוד גדול בלקיחת החלטות, זאת אומרת שאני יכול להחליט שאני קובע עם חבר לצאת ותוך כדי השיחה הכל בסדר ואני כבר מוכן להתארגן ולאחר מכן הרגש שלי משתנה ואיתו גם ההחלטה ואז אני פשוט מבטל בדקה ה 90 וזה יוצר חוסר נעימות.
    זה קורה לא מעט ולגבי כל מיני החלטות בחיים שלאחר מכן אני מתחרט עליהם.
    האם יש איזושהי טכניקה מסויימת או דרך מסויימת להיות עקבי עם ההחלטה?

עוד משהו, יש לי חברה ואנחנו לא גרים ביחד היו בינינו המון קשיים וריבים הזוגיות לכן החלטנו להמשיך אך לגור בנפרד ולתת לזמן לעשות את שלו, ולקבוע ימים קבועים בהם נתראה, אני מאוד אוהב אותה למרות הקשיים והריבים ולפעמים שאני בא לישון אצלה יום לאחר מכן יש לי תכניות עם חברים,טוב לנו ביחד כשאין ריבים ואנחנו רוצים להשאר עוד ביחד ולכן התכניות שקבעתי מתבטלות כי אנחנו רוצים להיות ביחד.
    אין לי אפשרות לתכנן את זה עם החברים ואיתה כי זה קורה ללא תכנון וכל כך כיף לנו.

תשובה: קושי בלקיחת החלטות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 12/07/2020 00:13:14

שלום עמית.

הקשיים שאתה מתאר, הן בתחום קבלת ההחלטות והן בתחום הזוגי,עשויים להיות קשורים בקושי לזהות מה מתאים ונכון לך ולעמוד מאחורי תחושותיך ובחירותיך. קושי זה עשוי לנבוע ממגוון גורמים שביניהם דימוי עצמי נמוך, חוסר ביטחון, קושי סביב אסרטיביות וניהול קונפליקטים ועוד. לכן, כדי לבדוק באופן מעמיק יותר מה קורה לך ולשפר את יכולתך לבחור, לקבל החלטות ולנהוג בחופשיות אני מציעה לפנות להתייעצות ראשונית עם פסיכולוג ולבדוק איתו יותר לעומק האם טיפול יכול לסייע לך.

ליטל

תוכל לקבל כאן רשימה של פסיכולוגים להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן