תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חנה ב - 23/06/2020 18:10:46

בהמשך להתכתבות הקודמת "מחפשת מרגוע"
    נושא הפרידה מעיק עלי ,אני כמה שנים בקשר טיפולי עם מטפלת מעולה אבל נושא החופשות מעיק עלי והמצב של הריחוק בקורונה היה מזעזע מבחינתי כמו פרידה והמון מחשבות אולי לא נחזור להיפגש לעולם?
    למרות שהמשכנו להיפגש בזום ועכשיו חזרנו למרחב הרגיל עם הגבלות...
    מה עושים? פרידה של חופשה גורמת לי להרגיש רע ,
    שלא אכפת ממני וגם מעלה הרבה תחושות ורשות ומחשבות של בדידות...
    חוסר אכפתיות....ואדישות למצוקותי וצרכים שלי..אחרי חופשה קשה לי להתאושש ואני מרגישה כל פעם מחדש שאני צריכה לבנות אמון מחדש כאילו לא היה כלום...יש בי הרבה כעס...ואכזבה מה עושים? איך אני יכולה לעזור לעצמי לצלוח את ההפסקות בשלום?

תשובה: הפרידה מהמטפלת מעיקה עלי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 24/06/2020 18:16:46

שלום חנה.

נשמע מדברייך שהחופשות, ובוודאי חופשה כפויה, פתאומית ומטלטלת כמו "חופשת" הקורונה, מפגישות אותך עם הפערים, הגבולות והמגבלות של הקשר הטיפולי, אשר נחווים עבורך לא רק כקיומה של נפרדות בין אנשים, אלא כקרע מכאיב שיש בו נטישה, פגיעה והתנתקות ממך. אני יכולה לדמיין כמה זה כואב, ויכולה לשער שלתחושות האלו יש בסיס משמעותי בעולמך הפנימי: יכולת להרגיש שהמטפלת גם היא חושבת עלייך, זוכרת אותך ושומרת אותה בליבך בחופשות, אך נפשך מספרת סיפור אחר, של נטישה ואובדן. לכן, עם כל הכאב הכרורך בכך, אני חושבת שאפשר רק לחזור ולעבוד בטיפול, לחזור ולדבר שוב ושוב את האזורים הכואבים האלו עד שהם יעובדו ואפשר יהיה לזוז מהם. בינתיים, חשוב להזכיר לעצמך שהעובדה שאת מרגישה נטושה וכואבת בחופשות אין משמעה שאת באמת נטושה ולא חשובה- זו חוויה פנימית שהיא חומר לעבודה טיפולי, לא עובדה מציאותית.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
אור ויפרבניק