תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימית ב - 25/05/2020 19:04:36

היי,
    יש לי שאלה שלא נמצאת בליבת העיסוק של הפורום כאן; אני שואלת בכל זאת, בתקווה שתוכלו לסייע.
    זוג חברים שלי, הורים לילד בבית הספר היסודי, הוזמנו לפגישה עם פסיכולוג בית הספר. אל הפגישה יגיעו גם גורמים אחרים מתוך בית הספר. ההורים שמחים על הפגישה עם הפסיכולוג, והם אף נפגשים באופן פרטי עם אנשי מקצוע לטובת הטיפול בילד. עם זאת ההורים חוששים שהגעה של הגורמים האחרים כבר לפגישה הראשונה עימו, תטה את המצב לרעת הילד. ההורים לא מעוניינים לבקש שהגורמים הנוספים לא יגיעו אם אין להם בסיס לדרוש זאת. אחרת, הם חוששים, המצב עלול להחמיר.
    האם ניתן לדרוש שהפגישה עם הפסיכולוג תהיה פרטית, רק ההורים והפסיכולוג? האם ניתן לדרוש שחומרים רגישים שמגיעים לפסיכולוג לא יועברו הלאה, גם לגופים בתוך בית הספר, בהיעדר אישור ההורים לכך?

אם יש טעם לבירור נוסף, היכן לדעתכן כדאי לברר הלאה?

תודה רבה מראש

תשובה: פסיכולוג בית ספרי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 26/05/2020 22:15:38

שלום לך.

אני חושבת שכצעד ראשון, כדאי להחליף את שפת ה"לדרוש" ואת השפה ה"חוקית" בשפה של שיתוף פעולה: פסיכולוג בית הספר בוודאי ער לרגישות הכרוכה בחשיפה, ויכול להיות פרטנר למחשבה על הדרך הנכונה לנהל את הקשיים בתוך בית הספר. לכן, אני מציעה לבקש מהפסיכולוג מפגש אישי/שיחת טלפון תחילה, לשתף בחששות ומשם לחשוב איך לקדם את התהליך באופן שירגיש נכון ומדויק לצרכים.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
חלי גאדג'

חלי גאדג'

חולון
ד"ר איה גולן