תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אחת ב - 20/05/2020 21:38:24

היא לא חיבקה אותי כשנפגשנו.בעבר כשהסתיים האשפוז שלי (בדיוק לפני שנה..) ונפגשנו היא כן חיבקה.
    רציתי מאד חיבוק.אני עדיין רוצה.
    זה כמו כאב בבטן הרצון הזה.
    לדבריה, הקורונה לא במיוחד הטרידה אותה..אז אני לא יודעת בעצם למה לא התחבקנו.
    היא "חיבקה" אותי בפגישה עם העיניים,והחיוך והמילים,זה כן.

השבוע הוספנו פגישה שלישית..ביקשתי כי ידעתי שארצה ממנה עוד ועוד אחרי כל הזמן הרחוק הזה.

אני מבולבלת..אני שמחה כל כך שזה נגמר ושחזרנו להיפגש.אבל מאז שנפגשנו לצד השמחה יש איזה כאב מעיק שדומה למה שהרגשתי כשכתבה לי שאנחנו מפסיקות להיפגש פנים מול פנים.
    מן כאב כמו של אבל, וכמו של פחד לאבד.

את יכולה להסביר לי למה זה ככה?

הפגישות טובות וקרובות ומזינות ובכל זאת אני יוצאת לא "שבעה".
    אני יוצאת בצער מהפגישות ואחכ יש פיקים כאלה של הזדקקות והמחשבה בראש שלי (בלי פילטרים) היא בערך כזו: "אני צריכה אותך כל הזמן,בבקשה תהיי אמא שלי תאהבי אותי כמו שאת אוהבת את הבנות שלך ".

למה, למה זה ככה? ומתי זה ייפסק?
    זה יכול להיפסק? האם זה שזה חוזר שוב ושוב אומר שהטיפול לא עובד?

אמרתי לה היום שאני מרגישה שהלכתי אחורה אחרי שכבר התקדמתי.
    (אפילו בתקופת הסגר הזו התקדמתי..)
    היא אמרה שאינה רואה את זה כמשהו לינארי..
    אבל אני לא מבינה..אז איך מודדים הצלחה/התקדמות בטיפול?

היא ככ משמעותית ונחוצה לי שלפעמים אני מצטערת שאיפשרתי לעצמי להגיע למצב הזה..
    קשר טיפולי הוא חרב פיפיות.

תשובה: פגישה מחודשת
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 20/05/2020 22:46:42

שלום לך.

אתחיל מהסוף: אני לא חושבת שקשר טיפולי הוא חרב פיפיות, אלא שקשר טיפולי מציף לפעמים אזורים נפשיים כואבים ופצועים כל כך, עד שקל לשכוח שזו הדרך של הנפש לעבד ולהתקדם, ולא רק כאב חסר משמעות. אני כמובן חושבת שהמקום לעבד את הדברים שכתבת הוא בטיפול, כך שיכולה לומר רק שאני שומעת את הכאב שמתעורר במרווחים, בגבולות, במקומות בהם לצד האהבה והאמון את פוגשת גם את מה שאין, שאי אפשר. אני לא יודעת למה זה כואב לך כל כך, זה הסיפור הרגשי האישי שאת נושאת איתך, אבל אני בטוחה שלכאב יש משמעות ושלאט לאט ימצאו לו גם המילים. 

מעבר לכך, אני חושבת שהנתק שהצריכה הקורונה הוא חוויה מטלטלת וקשה, ובפרט כאשר נמצאים בקשר טיפולי עמוק כ"כ. במובן זה, אל תאיצי בעצמך. הקשר שלכן עבר טלטלה, גם אם צלחתן אותה, ויתכן שאת עדיין חווה את "רעידות המשנה". לאט לאט.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
עדנה מן