תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שרון ב - 14/05/2020 16:13:57

שלום,
    חמותי בת 72 בריאה ועצמאית
    כל חייה לא ידעה להתנהל כלכלית ..בשל כך גם בעלה התגרש ממנה לפניי כעשור.
    היא חיה בסוג של לללנד ואסביר,
    ב20 שנה שאני מכירה אותה מכרה בגלל חובות לאורך השנים כ5 נכסים, בן זוגי ובתה מדברים איתה כל השנים ומנסים לנווט אותה , אפילו הביאו לה יועץ כלכלי לפניי כמה שנים אך ללא הועיל .היא פשוט חולת ביזבוזים וחייה בלי חשבון ולא מבינה שהיא חולה ולא משנה כמה הפסידה.
    ביבר גם בן זוגי וגם ביתה עזרו לה כלכלית (מה שיכלו) עד לרגע ששניהם הבינו שדבר לא יעזור (גם לא החזירה מעולם להם את ההלוואות) ואמרו לה בזמנו שכבר לא יעזרו כלכלית.
    עכשיו, לאחר שנשארה ללא כל ונכנסה שוב לחובות אדירים אמורה לפנות את הדירה אשר בשכירות והתקשרה לילדים לשאול מה עושים ואיך הם עוזרים לה..
    שניהם אמרו שתתמודד ושאינם יכולים לעזור(מעולם לא עזרה להם או חשבה איך הם מתמודדים כלכלית בחיים)
    אני מרחמת עלייה אך מבינה גם את ילדייה
    איך לדעתך לנהוג?
    כל מי שמכיר אותה יודע שהיא מקרה עבוד בעניין הכלכלי תודה

תשובה: חמותי במשבר כלכלי
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 14/05/2020 19:52:04

שלום שרון,

נשמע מדבריך שאתם חווים קושי ותסכול בשל הקושי שלה לקחת אחריות על מעשיה ועל התנהגותה. אני מבינה שילדיה עשו את מיטב המאמצים בכדי לתמוך אך הגיעו לנקודה בה אינם יכולים להמשיך לתת מענה. איני יודעת כיצד עליך לנהוג, אך אני מבינה שבעלך נקט בעמדה מסוימת, ולכן אני תוהה לגבי האחריות שלך במצב זה. מאחר והוא בנה ונקט בעמדה זו, השאלה אם זו אחריותך לתת מענה מסוג אחר, או שהעניין בטיפולו. כמובן שניתן היה לשקול את האפשרות של הפניה שלה לטיפול נפשי על מנת לעזור לה להתמודד עם המצב. עם זאת, על מנת שתוכלו לתמוך בה גם היא צריכה לקחת אחריות ולהודות בבעיה, וכל עוד אינה עושה זאת המצב נותר בלתי אפשרי לשינוי מבחינתכם. ניתן לחשוב כיצד אפשר לנהל איתה שיח פתוח שאינו יוצר התגוננות לגבי התנהלותה, באופן שאינו מאשים ומגלה אמפתיה כלפי התנהגותה הבעייתית. אני מקווה שתוכלו לחשוב ביחד מה האפשרויות לתמוך בה מבלי להמשיך ולאפשר את ההתנהגות ההרסנית באופן שיפגע בחייכם. זה אכן מצב מורכב שככל הנראה אין לו פתרון פשוט. 

בהצלחה, 

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
עדנה מן

עדנה מן

מודיעין-מכבים-רעות
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו