תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חנה ב - 14/05/2020 15:50:36

שלום- אני קוראת הרבה באתר שלכם על טיפולים בזמן הקורונה ומה שעולה זה שאפשר להמשיך את הקשר הטיפולי מרחוק (אני נמצאת בתהליך טיפול דינמי עם בעלת מקצוע מעולה...)מה שאני תוהה זה שמנסיון אישי הטיפול הוא לא כמו שמציגים אותו הוא לא עונה על הצרכים של אינטמיות וקרבה...והוא בהחלט מרחוק...הוא לא אותו דבר הוא שונה! וחסר בו הרבה...הייתי רוצה לשמוע איך אפשר להתגבר על המכשול הזה...של הריחוק, השינוי...אין כמו לשבת בחדר הטיפולי באוירה המסוימת...כל כך...מה עושים? איך מתגברים על הקושי הכביכול טכני אבל מאד ריגשי?

תשובה: טיפול בתוך הקורונה
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 14/05/2020 19:45:47

שלום חנה,

המציאות הנוכחית מציבה אתגרים שונים בפני עולם הטיפול, כאשר מטופלים ומטפלים מגיבים באופנים שונים לשינויים ונאלצים בעל כורחם לבצע אדפטציות ולהרחיב את תפיסותיהם לגבי ״מהו טיפול״ על מנת שיוכלו להמשיך בעבודה הטיפולית. אני שומעת מדבריך כי אינך מרגישה שהחוויה בטיפול עונה מצליחה לתת מענה מספק. חוויה זו אינה חריגה, קיימים מטופלים רבים שמרגישים כך, אך גם כאלו שמרגישים אחרת, וכל תחושה כזו או אחרת היא לגיטימית. לצערנו, אין פתרון קסם למצב הנוכחי, ומרבית המטפלים משתדלים לספק את המיטב בהינתן המצב. את צודקת שהקושי אינו רק טכני, וכמובן מעלה סוגיות רגשיות משמעותיות. איני יכולה להציע פתרון פשוט (מלדב אולי לחזור לחדר הטיפולים כאשר זה יתאפשר לכן). עם זאת, אני מציעה ששיח פתוח על התסכול או הקושי שאת חווה כעת אל מול הסטינג החדש והטיפול אונליין הינו משמעותי ברמה הטיפולית, וממליצה לך להעלות את רגשותיך בטיפול. אולי הקושי אינו בהכרח משהו שצריך להתגבר עליו, אלא לתת לו מקום, ועל ידי כך לאפשר לו להיות חלק מהשיח הטיפולי.

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית