תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רעות ב - 30/04/2020 11:02:09

הי, אני בטיפול כמה שנים אצל פסיכולוגית מדהימה,
    בשל המצב אנחנו מקיימות פגישות Zoom ' אין ספק שזה מורכב יותר עבורי, היות ואני מושתלת כליה, אני נמצאת בהסגר מוחלט מפורים, ללא יכולת להיפגש עם הנשואים והנכדים. הניתוק החיצוני מאפשר לי יכולת יתר להתחבר לעולם הפנימי. ומעלה מתוכי טראומות ותמונות מכאיבות. הפסיכולוגית מאד מבינה זאת, ומאפשרת מעבר לטיפול לכתוב לי אליה, היות ואני מתבטאת בצורה כזו הרבה מעבר לדיבור. אני חוששת מאיבוד גבולות ומתלות מסויימת, חוששת מההסתכלות הפנימית שלה ומאיבוד סבלנות, למרות שהיא הבטיחה שתעצור אותי כשלא תוכל. עם החשש כן מתלווה צורך נואש מאד לחיבור היומיומי, היא הדמות היחידה שאני יכולה לפגוש בימים אלו. אין לי אפשרות טכנית לקיים זום עם אנשים אחרים, מכיוון שאני משתייכת לציבור החרדי. והרבה מהמגזר הזה ,כולל ילדי, אינם מחוברים לאפשרות הזו.
    תודה, רעות

תשובה: תחושות מבלבלות
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 30/04/2020 21:30:13

שלום רעות,

התקופה האחרונה מעלה קשיים ומורכבויות שונות אצל אנשים רבים, כל אחד בהתאם לנסיבותיו. אני שמחה לשמוע שעל אף המצב הקשה והבידוד את מקבלת תמיכה משמעותית שהינה בעלת ערך עבורך. לגבי התלות, אני מניחה שהעלייה הזו בתלות כרגע אולי גם תפחת עם הזמן ברגע שתוכלי לחזור לתקשורת מלאה עם בני משפחתך. על אף החשש מפני התלות, נשמע שיש לה ערך כרגע עבורך, וגם החשש מפני תלות יכול לשמש כחומר לעבודה הטיפולית, אם תוכלי להעלות זאת מולה. לגבי הצורך בחיבור לדמויות החשובות בחייך, נשמע שאין פתרון פשוט, אבל חשוב לנסות לשמור על קשר בכל דרך שכן מתאפשרת לכם, אם דרך הטלפון, דרך כתיבה, ועוד. כמו כן, קיימות כרגע קבוצות רבות בזום ובפלטפורומות אחרות, שאולי תוכלי לקחת בהן חלק, על מנת לקבל תמיכה נוספת.

אני מצרפת כאן לינק למאמר שפורסם באתר שלנו לגבי התמודדות עם קושי ופחד בימים אלה. 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין