תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אור ב - 31/03/2020 01:29:08

היי, אני מקווה שההודעה שלי קשורה לפורום הזה.
    אני עובדת במקום עבודה מספר שנים, נמצאת בתפקיד בכיר בחברה.
    המנהל שלי ואני מהרגע הראשון התחברנו ויש לנו ממש דינמיקה משלנו ואני אף פיתחתי רגשות אליו עם הזמן (יש לציין שהרבה אנשים בעבודה זרקו לי הערות על זה שנראה שיש בינינו משהו מעבר ושנראה שיש לו משהו אליי) אבל אף אחד מאיתנו לא עושה איזשהו צעד בנושא...
    בזמן האחרון (בערך שנה לדעתי) כל כמה שבועות קורה שהוא "מתהפך" עליי על משהו שקשור לעבודה (יש לציין שמבחינה מקצועית אני נחשבת אחת העובדות הטובות של החברה אם לא ה..), לעיתים מדובר בדברים שרק הוא מייחס להם חשיבות ולוקח אותם קשה וברגעים האלה זה או שהוא לא מדבר איתי (כאילו מעניש אותי) או שהוא יוצא עליי בצורה מוגזמת ואומר לי משפטים שפוגעים בי. בכל פעם שדבר כזה קורה אני זו שבסוף ניגשת אליו בשביל לפתור את המצב ולחזור לתקשר איתו.
    יש לציין שביתר הזמן הקשר שלנו ממש עושה לי טוב ויש לנו הומור משותף והכל מעולה עד שקורה משהו שהוא מתחרפן ממנו.
    החלטתי הפעם לא להיות זו שניגשת אליו. לתת לו לראות שנפגעתי ממנו ואני לא מוכנה להיות יותר זו שניגשת וסולחת כל פעם. הבעיה שמרגיש לי שהוא מגיב לי לשאלות מקצועיות בצורה חסרת סבלנות, כאילו הוא כועס עליי ממש.
    בנוסף, על אף שאני מבינה שזו החלטה נכונה לי, קשה לי לא לתקשר איתו ויהיה לי קשה עוד יותר כשנחזור לעבודה.
    נאמר לי שהוא מתנהג איתי כמו שמתנהגים בזוגיות כשרבים ואני נאחזת בזה שאולי יש לו רגשות אליי ובגלל זה הוא מתנהג איתי ככה.
    אני יודעת שאני נשמעת כמו מישהי אובססיבית ולא יודעת מה לעשות. אשמח לעצה.

תשובה: קשר עם המנהל
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 31/03/2020 18:38:40

שלום אור. 

נשמע מדברייך שמשהו בסיטואציה יוצר בלבול לגבי טיב היחסים והגבולות בין המקצועי לאישי, אבל גם בלבול רב בחוויה הפנימית, בינך לבין עצמך: את תוהה כיצד להתמודד עם תנודות ביחס אלייך (קרבה-ריחוק-כעס ועוד), איך לשאת מצב בו תמיד את ממלאת את תפקיד "המבוגר האחראי", איך להכיל את התנודה בין אישי לפורמלי ועוד. נשמע שברמה העניינית-פורמלית את פותרת את הדברים ומתנהלת באופן שמאפשר לך לתפקד מצוין, אך שברמה הרגשית הסיטואציה נוגעת בך חזק ומטלטלת אותך. לאור זאת, אני חושבת שתשובה עמוקה ומשמעותית לשאלתך יכולה להימצא אולי בתוך תהליך טיפולי בו תוכלי להתבונן יותר לעומק בתחושות שמתעוררות ובדילמות שנלוות להן. במקרים רבים, יחסים "מורכבים" עם דמויות סמכות הם דרכה של הנפש לבטא קונפליקטים ותחושות הנוכחים ברמה פחות מודעת, ובמובן זה, מרחב לעיבוד והתבוננות יכולים לשרת אותך ולקדם אותך. 

ליטל 

תוכלי לקבל כאן רשימה של מטפלים להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
טל משולם

טל משולם

חיפה