תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אור ב - 30/03/2020 23:01:41

שלום,
    אוהב לקרוא באינטרנט כיצד לטפל בבעיות פסיכולוגיות שונות, כמו למשל- קבלת החלטות, חשיבה של שחור או לבן, איך להתמודד עם אנשים בעייתיים בעבודה, דחיינות ועד בעיות יותר מורכבות. יש מאות נושאים שאפשר לקרוא עליהם.
    השאלה איך מגיעים לרשימת כל הנושאים הבעייתיים שפתירתם יכולה להביא תועלת עבור אדם ספציפי? איך לדעת מה מתאים? מקריאת הכותרת לא תמיד מבינים אם זה בדיוק מתאים ואת החשיבות או העדר חשיבות.

הכוונה יש מגוון אתרים/ספרי פסיכולוגיה/ הרצאות און ליין שמלמדים איך להתמודד עם סימפטומים/בעיות, לכן חשוב לגלות כמה שיותר (או לפחות את המשמעותיות יותר) בשביל שאפשר יהיה לתקן.
    הבעיה היא איך להגיע לאותם בעיות/סימפטומים.
    האם איבחון פסיכולוגי יתן מענה לבעיה? האם יש רעיון נוסף מלבד איבחון פסיכולוגי?
    סתם קריאה כללית גם תגזול הרבה זמן (יש הרבה נושאים לא רלוונטיים) וגם לא תמיד מבינים מה רלוונטי ומה בעל משמעות.

תודה רבה.

שלום אור.

נשמע מדבריך שאתה מרגיש צורך בקבלת עזרה כלשהי ו/או בשיפור יכולות מסוימות אך מתקשה לשים את האצבע על הדבר בו אתה מתקשה וסביבו אתה זקוק לעזרה. אתה מחפש מאיפה להתחיל ואני יכולה להבין את התסכול וה"הליכה לאיבוד" לנוכח מגוון האפשרויות והמידע. לכן, אני חושבת שהמחשבה שלך לא ללכת מהחומר התיאורטי אליך אלא לבדוק מה אתה צריך ומשם לאתר את החומר המתאים היא נכונה. בהתאם, אני מציעה לפנות לשיחת ייעוץ ראשונית עם פסיכולוג/פסיכותרפיסט ויחד איתו להתבונן, לאתר ולמקד את הקשיים ולזהות איך אפשר לסייע לך.

ליטל

תוכל לקבל כאן רשימה של פסיכולוגים להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן