תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י נועם ב - 29/03/2020 00:27:05

שלום.
    אשתי סיפרה לי שהתייעצה אתכם מס' פעמים וממנה התוודעתי לפורום שלכם.
    אני פונה אליכם על מנת לעזור לה ובידיעתה, ואני מתנצל מראש, כיוון שהיא יידעה אותי שכיוונתם אותה כבר מס' פעמים, ועל אף זאת, היא לא מצליחה להתגבר.
    אז ככה:
    אשתי נמצאת בטיפול פסיכולוגי כבר שנה וחצי.
    היתה מעל לשנה אצל פסיכולוגית קלינית עם הצלחות.
    לא שולל את מקצועיותה והצלחותיה של הפסיכולוגית, אבל עם אשתי היא מתנהגת באופן ברוטלי.
    מפחידה אותה, כועסת עליה ומביאה אותה למצבים של שבירה.
    (אני רואה את התוצאות בבית, כשהיא חוזרת לפעמים מפגישות במצב של אפיסת כוחות נפשיים)

היא ניסתה להפסיק את הטיפול מס' פעמים אבל כל פעם היא שבה אליה בחזרה.
    לא יודע אילו כשפים הפעילה עליה הפסיכולוגית, שככה היא מוכנה לתת לה את הלחי השניה.
    לאחרונה סוף סוף היא החליפה מטפלת והפסיקה את המפגשים בגלל הקורונה ועכשיו היא שוב רוצה לחזור לפסיכולוגית הראשונה. על אף שכולם סביבה (כולל אתם פה בפורום) אומרים לה לא לעשות זאת.
    היא טוענת שהיא מחזיקה לה את הנפש וזה שווה לה יותר מהבנה ואמפתיה וכו'.
    איך אני עוזר לה לא לחזור אליה ולהמשיך עם הטיפול החדש?
    ולמה זה קורה לה? יש סיכוי שהפסיכולוגית שברה לה את הנפש? למה היא נמשכת לחזור דווקא לשם?

תשובה: איך אני עוזר לאשתי?
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 29/03/2020 18:29:05

שלום נועם,

נשמע שאתה מאוד דואג לאשתך, ושאתה מעורב ומשתדל לתמוך במידת יכולתך. אני בטוחה שיש לכך משמעות אדירה כלפיה. לגבי ההחלטה שלה לחזור למטפלת, אני לא בטוחה שיש תשובה אחת נכונה. נשמע שמשהו בקשר עם המטפלת תומך בה, על אף שהקשר מורכב. איני יכולה להביע דעה (ואני מניחה שגם בפורום לא אמרו לה בדיוק מה לעשות) על בחירת הטיפול שכן איני יודעת מה קורה בפועל בטיפול. אני מאוד מקווה שהמטפלת לא מתנהגת באופן שאינו אתי, ושאולי הטיפול עצמו מעלה גם כאב וקושי ועל כן נחווה כקשה. אני מקווה שהיא לא שברה לה את הנפש, אלא אולי הטיפול הציף כאבים רגשיים, שיש מקום להמשיך לעבד אותם. 

בכל מקרה, טוב שאתה נמצא עם יד על הדופק ומשתדל ללוות ולתמוך. אני מציעה שתמשיך לאפשר לאשתך לשתף אותך בתחושותיה ללא שיפוטיות. אני חושבת שחשוב לכבד את בחירותיה, גם אם אתה מרגיש שאינן נכונות לה. אני מקווה שהיא תמצא את הדרך הנכונה ביותר עבורה עם הזמן.

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה