תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י טל ב - 18/03/2020 11:08:54

אני אמא ל5 ילדים השגרה החדשה די קשה לי אני מנסה להיות יצירתית ולגוון בסדר יןם החדש למרות שהם בגילאים שונים. הבעיה היא שקשה לי להירדם בלילה מאז המצב ואז יוצא שאני רוב היום עייפה מתוחה ולעיתים עצבנית. אשמח לקבל הצעה על דרכים להירגע ולשחרר וכן לישון טוב יותר.

תשובה: מתקשה להירדם בלילה בגלל הקורונה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 18/03/2020 22:58:04

שלום טל.

ראשית, המתח והעצבנות מובנים ואכן לא קל עם חמישה ילדים במצב כזה. אני חוששת שאי אפשר להימנע לגמרי מהמתח אשר מהווה כנראה מקור לקשיי השינה, אך אפשר לנסות ולארגן באופן הטוב ביותר את היומיום בתקווה שיקל- לבנות שגרת יום יום עד כמה שאפשר, לחלק תפקידים בין הילדים (בהנחה שחלקם כבר יכולים לעזור בבית), לדאוג לחלוקה נכונה של הנטל בין ההורים ולנסות לבדוק כיצד את דואגת לעצמך ל"הפסקות נשימה" במהלך היום- למשל, האם אפשרי שתהיה שעת טלוויזה/משחק בה את נחה ללא הפרעות, ומקדישה את השעה לעצמך ולא לבישולים/סידורים וכד'? מעבר לכך, ניתן להשתמש בטכניקות של דמיון מודרך, נשימות וכד' לקראת השינה כדי להכנס להלך רוח נינוח יותר וכמו כן, להזכיר לעצמך שבתקופה אינטנסיבית ולחוצה כל כך כל הורה "מועד" ומאבד סבלנות, והעיקר הוא האפשרות לסלוח ולהמשיך הלאה, גם מול הילדים וגם בינך לבינך. 

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
חגית בר