תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ליאור ב - 07/03/2020 13:55:14

היי,
    אני מתלבט מאוד מה לעשות
    במשך המון שנים (כבר מגיל 18, היום אני בן 28) רציתי ללמוד פסיכולוגיה ולעסוק בטיפול אבל בגלל המסלול המפרך עד לקבלת הרישיון ויתרתי על התחום הזה
    עם השנים חיפשתי ללמוד משהו פרקטי שאוכל להרווייח איתו כסף וגם שאוהב אותו ולכן עשיתי קורס מקצועי בשיווק דיגיטלי ובניית אתרים וגיליתי שאני באמת מאוד אוהב את התחום הזה ואף שוקל לקחת קורס נוסף בבניית אתרים.

עם זאת עדיין יש לי את רצון מאוד גדול ללמוד פסיכולוגיה ולעסוק בטיפול
    (בנוסף חשבתי ללמוד לימודי תעודה כמו יעוץ, קואוצינג, פסיכודרמה וכו' אבל אני לא מרגיש שזה יענה בצורה טובה על מה שאני רוצה)

מצד אחד אני אומר לעצמי שאני צריך להתמקד ולהצטיין בתחום אחד, אבל מצד שני יש לי כבר שנים רצון מאוד גדול ללמוד מקצוע אחר לגמרי

האם זה הגיוני להתחיל ללמוד את התחום הזה כרגע ובמקביל לעבוד במקצוע שונה לגמרי?

תשובה: מתלבט לגבי לימודי פסיכולוגיה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 08/03/2020 07:42:06

שלום ליאור.

לא מעט אנשים פונים לתחום הטיפולי כקריירה שניה, לאחר שיצרו לעצמם בסיס כלכלי יציב בתחום אחר- או לאור המסלול המפרך או לאור תחושה שהבשילו לתחום הטיפולי רק בשלב חיים מאוחר יותר. לכן, אני לא חושבת שמימוש הרצון שלך הוא "לא הגיוני". לצד זאת, מאחר ואכן מדובר בשינוי חיים לא פשוט אשר מייצר אצלך התלבטות משמעותית, יתכן וכדאי לעשות אותו מתוך תהליך טיפולי שתעבור בעצמך ויסייע לך לקבל החלטה באופן שלם יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
דפנה מטרי