תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ים ב - 22/02/2020 20:42:27

אני ממש גרועה בלדבר עם ההורים שלי. אני צריכה סוג של הכנה נפשית לפני שאני פוגשת אותם. לדעת מראש ולהזכיר לעצמי להיות סבלנית ורגועה. כי כשהם שואלים אותי על החיים שלי, גם על הדברים הכי רגילים, לימודים ועבודה וכאלה, אני מרגישה שאני חייבת שזה יפסיק. ואני עונה תשובות קצרות בלי תוכן כי אני לא מצליחה. אני מעדיפה כשהם מדברים אבל גם אז לא ממש. היום מצאתי את עצמי איזה שלוש שעות עם אמא שלי. ורוב הזמן שתקתי וניסיתי להיות רגועה עד שהכל יעבור. והיא דיברה ודיברה כאילו היא רק מנסה למלא כל רגע בתוכן. ולא יכולתי יותר. ועוד יותר הרגשתי רע שאני גורמת לה לאי נעימות כזאת שהיא מרגישה שהיא חייבת לדבר ושאני לא עונה לה כמעט וזה לא יפה. כשאדישים אליך זאת הרגשה רעה. ובסוף זה נגמר. וחזרתי הביתה וישנתי שעתיים ואני פשוט כל כך עייפה. הכל מרגיש לא בסדר ואני לא רוצה לראות את ההורים שלי יותר אף פעם. אין לי כוחות יותר לא לזה ולא למציאות בכלל. אני יודעת שאני פוגעת בהם ושאני לא אמורה להתנהג ככה ואני יודעת שזה דפוק ושאני לא בסדר ואני גם יודעת שלעולם אני לא אהיה בסדר לא איתם ולא עם העולם באופן כללי.

תשובה: לא מצליחה לדבר עם ההורים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 23/02/2020 22:30:22

שלום ים. 

אני יכולה רק לתאר לעצמי שתחת הקושי לדבר ולהיות במגע עם ההורים עומדות תחושות מורכבות שהתעוררו בתוך מערכת היחסים- אולי כעס, אולי חוסר אמון, אולי חשש ממה קורה כאשר נוגעים באמת. נשמע שאת ואמך חולקות את המצוקה הנובעת מהקושי להיות במגע אך כל אחת מכן שומרת על עצמה מהכאב באופן אחר- את דרך השתבללות ואימך דרך דברנות יתר. לכן, נדמה לי שחבל לכעוס ולהאשים את עצמך. זו דרכך, כרגע, לחוות ולבטא את הכאב הקשור בקשר עם הורייך, ואולי גם את הבדידות הנובעת מהמצוקה הנפשית  שאת חווה בתקופה האחרונה. אני זוכרת שסיפרת שפנית לטיפול ומקווה שאת עדיין נמצאת בו- הדברים שאת מעלה כאן הם עמוקים וחשובים, וצריך לתת להם יותר מקום בטיפול, שיאפשר הן עיבוד והן שינוי וצמיחה מתוך הכאב.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

טל משולם

טל משולם

חיפה
הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
ליאת טייר

ליאת טייר

קרית טבעון
יזהר עירון