תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דנה ב - 21/02/2020 20:47:24

שלום ליטל,

אני רוצה להודות לך על המענה שנתת על ההודעה הקודמת שכתבתי.
    ברשותך, אני רוצה לשתף בנקודה נוספת.
    במהלך השנים האחרונות, כפי שציינתי, קרה משבר משפחתי שהוביל להתרסקות אישית שלי בעקבות כל מה שאירע.
    עם הזמן, כשנותרתי עם אימא שלי לבד התגלתה בפניי ההתנהלות האישית שלה, בין אם מדובר באנשים אחרים בחיים האישיים שלה, בין אם מול גברים או כל אינטראקציה אחרת.
    לפני כן, הייתי די עסוקה בחיים האישיים שלי וממוקדת במטרות שרציתי להגשים.
    פתאום נחתו עליי תובנות חדשות ומבהילות מעט.
    אתן לך דוגמה אחת כדי לסבר את האוזן.
    כשהיא מתנהלת מול גברים אחרים, מסתבר שהאינטראקציה ברובה מבוססת על מין.
    היא לא מתארת לעצמה שאני מבינה את זה אבל יצא לי לשמוע לא מעט שיחות שהיא ניהלה בטלפון כשאני נמצאת בחדר ליד ושומעת את התוכן.
    המראה החיצוני שלה מושקע, היא דואגת להיראות תמיד במיטבה, מתאפרת, מתארגנת, מריחה טוב, אין ספק שיש לה חיצוניות מרשימה.
    העניין הוא שההתנהלות הזו גורמת לי להבין משהו עליה שהוא מרתיע.
    כנראה באופן שהיא לא מודעת אליו, היא חושבת שהיא לא ראויה לאהבה, שאין לה מה להציע (אולי זה נכון כי היא באמת לא אחת שרדפה אחרי הרצונות שלה ולא נכנס לזה כרגע לסיבות שהובילו לכך).
    מבחינה אינטלקטואלית היא לא אשת שיחה, אני לא חושבת שאי פעם קראה ספר או שנהנתה לראות הצגות או סרטים, הידע וההבנה שלה בעיקר מבוססים על קשרים מיניים שנועדו לספק את הצרכים שלה ושל בני הזוג שלה.
    היא חושבת שהגברים רוצים אותה בגלל האישיות שלה אבל היא ריקה מתוכן והיא רק עטיפה יפה ותו לא.
    אולי הדינמיקה הזו חשפה משהו עמוק יותר שהסתתר מאחורי מערכת היחסים המורכבת שהיו לה עם אבא שלי ושאולי הצורך הזה הוא שהניע את הנישואין ולמעשה הוביל בשלב מסוים להתנהלות לא מוסרית מצד אבא שלי כשלא נענה לצורך כזה מאימא שלי, מסיבות כאלה ואחרות.
    לפעמים היא גם מטיפה לי בעניין ואומרת לי שחבל שאני קצת לא דומה לה, שאין לי את הביטחון הזה מול גברים אבל היא לא מבינה שאני לא בוחרת להתנהל בצורה כזו, לנצל את הגוף שלי ולהיות אובייקט מיני עבור גברים ושאני מעדיפה להתחבר לבני אדם באשר הם ולא מתוך רצון לספק צורך כזה או אחר.

תשובה: פריקה נפשית בנוגע ליחסים עם אמא שלי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 23/02/2020 22:13:38

שלום דנה.

נשמע מדברייך שאת נמצאת בעיצומו של תהליך התבוננות הכולל התפכחות כואבת והכרה בהיבטים לא פשוטים בחייהם וביחסייך עם אנשים מרכזיים בחייך. נשמע שאת עושה זאת באומץ ובכנות, אך אני יכולה רק לתאר לעצמי כמה מציף ומטלטל התהליך הזה יכול להיות ולכן חוזרת להמלצתי לא להסתפק ב"פריקה" אלא לפנות אל טיפול פסיכולוגי בו אפשר יהיה לבדוק כיצד הסביבה בה גדלת משמיכה להיות נוכחת בחייך ואולי לעכב ולהקשות בהיבטים שונים. כפי שכתבתי לך, אני מאמינה שזו יכולה להיות דרך טובה ומשמעותית להשתמש בחוויות וההבנות הלא פשוטות כאמצעי לצמיחה, שינוי וגדילה נפשית.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
ג'ני גוטמן