תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דנה ב - 19/02/2020 21:07:32

שלום ליטל,

אני רוצה להעלות נקודה לא פשוטה בחיי האישיים.
    בעבר לא הייתה לי את היכולת להבין או שאולי בחרתי להדחיק את היחס שקיבלתי מהבית.
    מעולם אימא שלי לא תמכה בי, בעיקר לא מבחינה רגשית.
    מעולם היא לא דחפה אותי לעשות את מה שאני רוצה, להילחם על החלומות שלי, להגשים את עצמי.
    מעולם היא לא אמרה מילה טובה, מעולם לא ישבה לשיחה קרובה.
    מעולם היא לא אמרה שהיא אוהבת או מעריכה.
    מעולם היא לא הייתה מוכנה להשקיע בי סכומי כסף כפי שעשתה עם אחים אחרים.
    תמיד מוצאת תירוצים לצאת מהבית במקום להיות איתי ולדבר וגם כשנמצאת בבית מחפשת עיסוקים כדי לא לדבר.
    נוטה להתעלם ממני כשאני שולחת לה הודעות או מתקשרת, בדרך כלל בטענה שהייתה עסוקה או לא ראתה אבל כשאחרים מתקשרים אליה היא ישר רצה להרים את הטלפון.
    אני רק אגיד על עצמי שהייתי תלמידת תיכון מצטיינת, עשיתי שירות צבאי מלא, בוגרת תואר ראשון בהצטיינות, באמת ילדה טובה שרק רוצה לחיות את החיים שלה בצורה טובה.
    קרה משבר משפחתי שגרם לי לעצור ולא להמשיך לתואר מתקדם.
    פתאום כשאיבדתי את היכולת הזו, אימא שלי לא הייתה שם כדי לתמוך ולהרים אותי.
    הבנתי שכשאני צריכה את היד הזו, היא רק דוחפת אותי יותר למטה ופוגעת בי.
    כואב לי לדעת שמשפחה לא בוחרים אבל קשה לחיות מציאות אחרת שבה אין משפחה תומכת וכשיש מודעות גדולה ורצון להצליח אבל דיכוי מבפנים.

תשובה: כאב מהיחס שקיבלתי בבית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 20/02/2020 13:16:47

שלום דנה.

את מתארת באופן בהיר ומפוכח את החסרים והשפעתם על האופן בו את חיה וחווה את העולם, וזה נשמע קשה וכואב כל כך להיות במגע עם תכנים כאלו. נשמע שאת מתבוננת ביחסייך וחוויותייך המשפחתיים באופן רגיש ונבון אך שלא קל לשאת את הדברים, ולא קל, אולי, גם להניע שינוי וצמיחה בכוחות עצמך. לכן, נדמה לי שכדאי לפנות אל טיפול פסיכולוגי בו אפשר יהיה גם לעבד את הדברים יותר לעומק אבל גם להתנסות בקשר רגשי מסוג אחר, אשר אולי יסייע לך לא רק לתפקד אלא גם להרגיש אחרת בינך לבין עצמך, ולמצא את הדרכים למשוך את עצמך למעלה ולא למטה. 

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימה של אנשי מקצועי המתמחים בטיפול נפשי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
דליה שלום

דליה שלום

יקנעם עילית
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן
לימור קופר

לימור קופר