תפריט נגישות
חיפוש

פורום פסיכולוגיה

 • נכתב ע"י ירדן ב - 12/01/2020 13:19:31

  היי, קוראים לי ירדן, אני בן 18 ואני 1.65. יש לי אחות בת 14 והיא קיבלה את הגנים של אבא ככה שהיא כבר 1.82 (אבא שלי 1.90 ואמא 1.64). מאז שאחותי נהייתה גבוהה ממני היא פשוט כל הזמן צוחקת עליי על זה. היא גם ממש חזקה כי היא מתאמנת בכדורעף ואני פחות ככה שאני תמיד מרגיש בנחיתות לידה והיא מנצלת את זה. היא עשתה צילום כף יד והיא תהיה בערך בגובה של אבא שלי אם לא יותר ואני כבר בטוח לא אגבה, איך להתמודד עם זה שאני לא מגיע לאחותי הקטנה לחזה במשך שאר החיים????

  תשובה: אחותי הקטנה גבוהה ממני וזה ממש מביך
  נכתב ע"י ליטל פלג ב - 12/01/2020 22:32:39

  שלום ירדן,


  ראה תשובתי אליך מה-31.12:


  נשמע לי שיש שני היבטים חשובים שאתה מתייחס אליהם בדבריך. אחד- התחושה הלא נוחה שלך סביב פערי הגובה והכוחות והשני- יחסה של אחותך אליך.


  בנוגע לנושא הראשון, כדאי לזכור שלכל אחד יש קצב ועיתוי צמיחה שונה ויש סיכוי סביר שעם הזמן גם אתה תעשה את ה"קפיצה" הגופנית שלך- בין אם בגובה ובין אם בהיבטים גופניים אחרים. 


  בנוגע ליחסה של אחותך אליך ולאלימות שאתה מתאר, נשמע לי שכדאי בשלב ראשון לנסות ולנהל איתה שיחה כנה ופתוחה על כך ולבדוק האם היא מוכנה לנהל שיח פתוח וחיובי על הדברים שמפריעים לה ולך ביחסים- אם תצליחו להבין מה הטריגרים למריבות, אולי תצליחו לצמצם את החיכוכים. במידה ושיחה כזאת לא אפשרית או לא תסייע, אני מציעה לערב את ההורים במצב ולבקש מהם לסייע לכם לחשוב מה גורם לדינמיקה השלילית ביניכם וכיצד להפסיק אותה. אפשר גם לפנות לייעוץ משפחתי נקודתי סביב הנושא. 


  בכל מקרה, המסר שלך צריך להיות מסר של רצון לשינוי ונכונות לשנות גם היבטים בהתנהגותך שאולי תורמים ליחסים השליליים.


  ליטל


  תוכלי לקבל כאן רשימה של אנשי מקצוע המתמחים בטיפול משפחתי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים