תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שונית ב - 29/12/2019 03:02:24

שלום לצוות הפורום.

התחלתי לא מזמן טיפול פסיכולוגי, הוא יחסית חדש לי. הגעתי לטיפול בגלל משברים בחיים בעקבות בדידות חברתית מאוד גדולה כבר מגיל בית ספר. בכל מקום לא הייתי מקובלת בחברה. לא פגעו בי פיזית אבל תמיד פגעו בי נפשית. גם גברים שהתאהבתי בהם פגעו בי נפשית. עברתי משברים קשים בחיים שלי. יש לי משפחה מאוד תומכת,אך אני מרגישה שחברתית אני לבד. מבחינה כספית גם אם אני רוצה ללכת לחוג קבוע, קורס, לימודים, אין לי מספיק כסף כי אני לא עובדת. אני גם מרגישה בגלל כל מה שעברתי במשך שנים דחייה חברתית,אני מרגישה חרדה חברתית. אני מרגישה שאני לבד. חוץ מהמשפחה אין לי שום חבר או חברה אפילו ללכת לבית קפה אין לי עם מי. זה כואב לי מאוד, זאת הרגשה ממש לא נעימה. אני לא מרגישה שווה. רציתי לשאול את דעתכם מה אפשר לעשות? ואיך מתגברים על חרדה חברתית? ובכלל מה עושים אם בדידות חברתית שלא מרגישים רצויים בחברה?

תשובה: בחיים לא הייתי מקובלת באף מקום
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 29/12/2019 16:42:40

שלום שונית.

נשמעת שקיבלת החלטה נכונה כאשר החלטת לפנות לטיפול- הן בדידות חברתית וחרדה חברתית, והן הרגשות המכאיבים שעומדים בבסיסם, נובעים בדרך כלל מגורמי עומק רגשיים ולא מודעים אשר הטיפול מסייע בעיבוד ושינוי שלהם באופן שמביא, לאט לאט, גם להפחתת החרדה לשיפור התפקוד. אני מבינה את הרצון לקדם תהליכים ולהניע שינוי, אך נדמה לי שהדרך הטובה ביותר לכך היא קודם כל התייעצות עם המטפלת שלך ומחשבה על ההיבטים והגורמים אשר יוכלו לסייע לך באופן ספציפי. כמו כן, חרדה חברתית מלווה פעמים רבות בהימנעות מסיטואציות חברתיות, ובהתאם כדאי, בהתייעצות עם המטפלת, לחשוב כיצד את מגבירה את החשיבה שלך לגורמים המאיימים- ככל שתחשפי ותעזי להתנסות כך תצברי חוויות חיוביות ויווצר בסיס של ביטחון ותחושת יכולת.

ליטל

תוכלי לקרוא כאן מידע נוסף אודות חרדה חברתית

אנשי מקצוע ומכונים

איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון