תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י תה ב - 24/11/2019 21:20:27

אני שנה וחצי בטיפול וגיליתי על החיים האישיים של המטפל שלי מהר מאוד
    נחשפתי לאשתו ולילדים שלו ולעוד פרטים חשובים מחייו האישיים
    עובדה זאת תחילה הייתה לא פשוטה, אך אחר כך הבנתי שהגילויים יצרו קרבה מאוד גדולה בין שנינו ״ חולקים סוד״
    יש בנינו חיבור נהדר, קשר טוב וחם והרבה הבנה. מרגישה שבאמת אכפת לו ממני הוא גם מרבה לומר לי את זה בפגישות ומרבה לומר כמה הוא מאמין בי וביכולות שלי
    מזמין אותי גם לכעוס ולהתעצבן. תמיד שם בשבילי
    ואני מרגישה שאני פשוט מאוהבת.... האם זה אפשרי לא להתאהב לאחר כל מה שכתבתי?
    בתחילת הטיפול בתמימות אמרתי לו שאני חושבת שהתאהבתי בו, דיברנו על זה ועברנו הלאה
    מאז הנושא לא עלה. אבל הוא שם אני מרגישה את זה בכל הגוף, והקשר בנינו באמת קרוב ואני כל כך מפחדת לומר לו את זה שוב.. אני לא רוצה לגרום לו לאי נחת ולהיסחף איתי למערבולת הזאת.
    אין לי בעיה לעבוד על עצמי בטיפול והשתנתי מאוד מאז הטיפול אבל אני מרגישה שאין פה איזה תסביך אדיפלי אלא התאהבות אמיתית

תשובה: התאהבות במטפל
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 25/11/2019 08:59:50

שלום לך.

התאהבות במטפל היא תמיד אמיתית- זה רגש שאת מרגישה ובמובן זה, לא משנה מה מקורות וגורמי הרגש, מדובר בחוויה אמיתית. בהתאם, ובדומה לכל התאהבות אחרת, סביר להניח שהגורמים להתאהבות קשורים הן בחוויה הממשית מול המטפל (הקשר הייחודי שנוצר ביניכם, החום וכד') והן בהיבטים רגשיים פנימיים המביאים להתאהבות דווקא במטפל שלך. במובן זה, אני חושבת שכפי שבטיפול צריך להיות מקום לעיבוד והתבוננות בכל חוויה רגשית משמעותית למטופל, כך יש גם מקום להתונן ולעבד את חווית ההתאהבות. לא כדי להגיע למסקנה שזו "סתם התאהבות אדיפלית" אלא כדי להיות במגע עם מה שאת מרגישה. בהתאם, ממליצה בחום לשתף את המטפל ולראות לאן השיח יוביל אתכם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

פז חיט

פז חיט

כפר סבא
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
ג'ני גוטמן