תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י סרל ב - 19/11/2019 10:20:38

שלום,
    פגעתי בעצמי בעבר על ידי גירוד העור עם משהו חד יחסית.
    יש לי חשק לעשות זאת שוב, אני עוברת תקופה לא פשוטה בלשון המעטה ואני מרגישה כאבים בגוף אבל הכאב של השריטות הוא אחר.
    מאוד מפחיד אותי לפגוע בבן זוגי אם אני יעשה את זה כי הוא מאוד רגיש אלי.

אני הולכת לטיפול פסיכולוגי אבל אני מפחדת קצת שהפסיכולוגית שלי תעשה לי משהו כמו להסגיר אותי לאיזה מקום, אני לא יכולה להרשות לעצמי את זה עכשיו.

האם פסיכולוג יכול להתערב? כמה מעורבות יש לו? אני יודעת שיש חובת דיווח אם אני אפגע במישהו אחר, אבל מה עם פגיעה עצמית?

תודה מראש

תשובה: מרגישה צורך בפגיעה עצמית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 19/11/2019 22:24:21

שלום סרל.

ברמה העניינית, למטפל אין חובת דיווח על פגיעה עצמית מהסוג שאת מתארת, אלא על פגיעות עצמיות חמורות הנעשות כאשר האדם אינו אחראי למעשיו ואינו כשיר לקבלת החלטות, ונשמע לי שזה לא המצב הרלוונטי לך. 

פגיעה עצמית מופיעה במרבית המקרים כדי לבטא אזורים ותכנים נפשיים אשר אין להם מילים ולכן שיתוף המטפלת חשוב במיוחד, ויכול לסייע בעיבוד ומתן מילים ומשמעות לאזורים כאובים ופגיעים אשר עדיין אינם ידועים ומובנים לך. במובן זה, אני חושבת שחשוב מאוד לשתף ולנסות להבין יותר בטיפול, כדי למנוע מצב בו האופציה הרגשית היחידה לבטא תכנים מסוימים אכן תהיה דרך הפגיעה בגוף. 

אני מבינה את החשש שמעבר לחובת הדיווח- את אולי רוצה להיות בטוחה שאזורים רגישים אלו יהיו מובנים ומוכלים- אבל נדמה לי שהסתרה שלהם עשויה גם היא לצמצם ולפגוע בשיח הטיפולי.

ליטל

תוכלי לקרוא כאן עוד מידע אודות פגיעה עצמית ואיך אפשר לסייע, מה שיכול להועיל ולהקל עליך.

אנשי מקצוע ומכונים

טל משולם

טל משולם

חיפה
לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
ענת דפנא

ענת דפנא