תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דור ב - 12/11/2019 18:40:25

בן 23 מתפקד כרגיל עובד כרגיל
    לאחרונה לאחר רגע של צלילות שלא קרה לי תקופה ארוכה מאוד
    הבנתי שאני לא ממצא שום דבר בחיים לא מתנהל נכון החלטות חברתיות שגויות והתעסקות במחשבות מיותר - עיקר הבעיה זה חוסר התמדה בכל דבר ששעשיתי
    חוסרו עניין מוחלט באנשים ובסביבה רק רציתי להציג כלפי חוץ שהכל טוב ...
    ישבתי עם עצמי ובאמת הבנתי שהמון פעמיים התעסקתי בתחושות מגיל קטן יותר(17) ששם החיים שלי פשוט היו נראים טובים ולאחר כמה משברים בגיל הזה (פציעה רצינית בכדורגל שגרם לי להפסיק לשחק - נפרדתי מהחברה - ואז התגייסתי לצבא למקום שלא מעניין אותי ) ומאז מרגיש לי כאילו יצרתי דמות שלא בן אדם לא פגיע לא משתף לא אכפתי פשוט חי ...
    לא ידעתי להבין את המצב הזה כי הסביבה המשיכה משום מה להיות איתי בקשר המשכתי לצאת לבלות "ולהתנהל כרגיל" ...
    ברוב הסיטואציות הייתי כמו צופה מהצד ולא הייתי פורק שום רגש או תחושה לא לחברים וגם לא למשפחה ותממיד מוצף במחשבות ...
    לאחרונה אני חושב המון על המצב ואני גם יפנה לטיפול
    פשוט מרגיש קצת חוסר תקווה להתנתק מהמחשבות ואמונה שאפשרי לתקן את המצב ..
    רוב התובנות הגיעו מישיבה מול האינטרנט וסימפטומים של הדבר הזה
    וחשוב לי לקבל חוות דעת מקצועית לגבי הנושא ומה לעשות מפה ..

תשובה: דיסתמיה - משהו שגיליתי על עצמי לאחרונה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 14/11/2019 10:01:47

שלום דור.

אתה מתאר כיצד טלטלות ואירועים חיצוניים-נסיבתיים, לצד מנגנונים נפשיים ודפוסי חשיבה והתנהגות אופייניים, הופכים את חייך לפחות מספקים ומהנים מכפי שיכלו להיות. זו הבנה חשובה מאוד אשר יכולה להוות בסיס לשינוי משום שהיא מסמנת את האפשרות ששינוי דפוסים אלו יביא לשינוי משמעותי בחוויתך והרגשתך. למעשה, אלו האמצעים בהם טיפול פסיכולוגי בגישה פסיכודינית יכול לסייע לך ובמובן זה, אני לא רואה סיבה לחוש ייאוש או חוסר אמון באפשרות לשינוי. טיפול מסייע להתבונן, לעבד ולשנות בדיוק את אותם דפוסים אשר הופכים את החיים לקשים וכואבים, ואני מאמינה שתוכל להיעזר בו בצורה משמעותית.

ליטל

תוכל לקבל כאן רשימה של אנשי מקצוע להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון