תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לימור ב - 21/10/2019 17:03:51

אני עוברת תקופה לא קלה. בעבר עברתי טראומה מהמסגרת בה הייתי ובפירוש המשפחה שלי אמרה לי שלא אחזור למסגרת לעולם. במקום פסיכולוגים רציתי לשתף את האחיות שלי ואת גיסי במה שעובר עלי ושמדברים איתי על טיפולים פסיכולוגים כאלה או אחרים אני מקבלת עצבים איומים ומתחילה לריב עם המשפחה. גיסי אמר לי שאולי אני צריכה ללכת לטיפול פסיכולוגי ברגע שהוא אמר לי את זה התעצבנתי בכיתי והחלטתי לנתק איתו את הקשר אני בכל מקרה לא אלך לטיפולים פסיכולוגים כאלה או אחרים זה הדבר שהכי מעצבן אותי המשפחה מתנהגת אלי בצורה חוצפתית ולא יפה וכשהוא דיבר איתי על טיפול פסיכולוגי כל כך התעצבנתי והייתי סוערת שהחלטתי לנתק עם גיסי ואחותי את הקשר. מה אפשר לעשות כדי להירגע מהעניין המעצבן הזה? אני כולי סוערת לא רוצה לדבר עכשיו עם אף אחד מהמשפחה למרות שאני עוברת תקופה לא קלה אבא שלי חולה מאוד אימא שלי במצב לא טוב אני גרה עם ההורים שלי נכון אין לי עזרה הייתי שמחה לקבל טיפ איך להרגיע את עצמי מבחינת העצבים ומבחינת החרדות שמדברים איתי על טיפול פסיכולוגי חשוב לי מאוד את דעתכם בנושא גם בקשר לניתוק קשר עם המשפחה וגם בקשר לטראומה שעברתי בעבר במסגרת בה הייתי אני כבר לא ילדה קטנה אני רציתי לשמוע את דעתכם אני מודה לכם מאוד על התמיכה אבל בבקשה בלי לכתוב לי ללכת לטיפול פסיכולוגי רק איך אני יכולה להרגיע את עצמי לבד כי אני סוערת ועצבנית מגיסי ומהמשפחה ויש לי חרדות מטיפולים. תודה רבה

תשובה: עצבים בגלל המלצת גיסי לטיפול פסיכולוגי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 22/10/2019 17:29:46

שלום לימור,

נשמע שכרגע את מרגישה בדידות ושהכעס יצר נתק בינך ובין בני משפחתך. לצד זאת, את מתארת התמודדות נפשית, עם טראומה בעבר, שמייצרת חרדה ואולי קשורה גם היא לכעס שאת חווה. לצערי, אין ביכולתי לתת ״עצה״ לגבי איך להרגיע את עצמך. כואב לשמוע שהכעס יצר נתק בינך ובין בני משפחתך, דווקא בתקופה בה נשמע שאת זקוקה לתמיכה. מעניין מדוע ההצעה לפנות לטיפול מעוררת כעס גדול מצידך. אולי תוכלי לשאול את עצמך מה המשמעות של לפנות לטיפול עבורך? ומדוע הצעה זו מצד הסביבה מייצרת כעס שכזה? נשמע לי שאולי ההצעה של בני משפחתך לפנות לטיפול התפרשה על ידך כאמירה שאינם רוצים לשמוע את השיתוף או לעזור לך. אני מבינה את הצורך בכך שכאבך יישמע וברצון לשתף ולהיתמך על ידי בני המשפחה, אך ייתכן ובני משפחתך רוצים בטובתך אך מרגישים שאין בידיהם את הכלים המקצועיים המתאימים לתמוך באופן מלא ועל כן מציעים גם טיפול. אני סבורה שהתנתקות מבני המשפחה יכולה לייצר עוד מתח, בתקופה בה את זקוקה לתמיכה, וחבל. אולי כדאי לבחון החלטה זו והאם היא באמת מיטיבה עבורך כרגע וכן לבחון את הסיבות לחוסר הרצון לקבל תמיכה טיפולית.

בהצלחה,

יעל 

תוכלי לקרוא כאן עוד על מה זה טיפול פסיכולוגי שיכול להיות מועיל

אנשי מקצוע ומכונים

חלי גאדג'

חלי גאדג'

חולון
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג