תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אורלי ב - 14/10/2019 12:30:16

יש לי בעיה גדולה.

המשפחה שלי מתנגדת שאלך לטיפול נפשי, אני לא באף טיפול,גם עם אלך אני יודעת שיקח הרבה זמן. המצב בבית לא פשוט אימא שלי בדיכאון סבתא שלי חולה מאוד זה משפיע עלי מאוד,אני נמצאת כעת במשבר רגשי לא קל אין לי עם מי לדבר גם הרופא משפחה לא עוזר לי בכלום המשפחה ממש מתנגדת לכל זה. גם שהלכתי פעם קודמת לרופא משפחה הוא לא נתן לי אף כדור ולא יפנה אותי לטיפול כזה או אחר. אני יושבת בבית עצבנית עם סטרס נוראי גם דאגה לגבי סבתא שלי אני לא עובדת אין לי שום מסגרת. אני ניסיתי לחזור לטיפול וחיכיתי הרבה זמן לתור ולא התקשרו ולא כלום אז ביטלתי. אני צריכה להתמודד עם עצמי לבד אין מי שיעזור לי בתקופה הקשה הזאת. אני ממש מבקשת טיפ או עצה איך אני יכולה להתחזק בעצמי שאני מבקשת מאימא שלי עזרה היא לא מוכנה לעזור לי בשום אופן היא אומרת שאני יכולה להתמודד לבד. אני ממש מבקשת תעזרו לי לפחות בעצה איך אני יכולה להתחזק נפשית לבד כרגע אין לי שום עזרה כרגע. אני יודעת שתציעו לי ללכת לטיפול אבל גם לחכות לטיפול יקח לי הרבה זמן. לפחות עצה איך להתחזק נפשית אני ממש מודה לכם מקרב לב מקווה שתסכימו חג שמח

תשובה: איך להתחזק נפשית ולרדת מלחץ וסטרס
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 15/10/2019 15:09:44

שלום אורלי,

אני מצטערת לשמוע שאת סובלת כל כך ולא מקבלת תמיכה בקבלת עזרה ממשפחתך. לצערי אין לי מספיק מידע על המצב כדי לתת ״עצה״. איני יודעת בת כמה את, אבל נשמע שאת מבינה שיש צורך בקבלת תמיכה. אני מבינה שהמתנה לקבלת טיפול נפשי במערכת הציבורית לוקחת זמן, אבל לא כדאי לוותר, כי נשמע שאת מאוד זקוקה לתמיכה ובמידה ולא תתייאשי, בסוף זו תגיע. אני מציעה שבינתיים, תנסי בכל זאת להסביר לבני משפחתך את החשיבות של קבלת עזרה עבורך. עוד אפשרות היא לבחון אילו פעילויות מייצרות תחושה טובה ויכולות לעזור לך להרגיש שיש בחייך עוד דברים בעלי ערך מלבד העיסוק במצב המשפחתי. לעשייה של פעילות משמעותית, בין אם זו עבודה, ספורט, תחביבים ועוד יש ערך מאוד גדול בתמיכה ברגשות חיוביים ובהפחתה של מתח, בייחוד ספורט. כמו כן, ייתכן והמצב בבית לא מאפשר יציאה לעצמאות, ויש צורך לשקול גם אפשרות זו. בכל מקרה, אני מאוד ממליצה לך לא לוותר, ולהתעקש על קבלת תמיכה נפשית. 

תרגישי טוב,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה