תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י בן אברהם ב - 24/09/2019 08:27:53

שלום,אני לא מצליח להיפטר ממחשבות שליליות על עצמי וזאת לאחר שבתקופת הילדות גרות שלי עשיתי דברים שאני מרגיש אשם כעת שקרו. מדובר בזמן היותי בפנימייה והצורך בסיפוק מיני היה חזק אבל התממש בפנטזיות על בנים בגלל חוסר בנות באותו הזמן.האם עליי לשתף בכך את בת זוגתי היום ואיך אני נפטר מרגשות האשמה על אותם ימים?

תשובה: חוויה שלילית מהילדות
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 25/09/2019 21:14:11

שלום בן,

נשמע שאתה חווה אשמה על חוויות/פנטזיות שחווית בצעירותך. אני לא חושבת שיש תשובה אחת לכיצד להיפטר מרגשות האשמה. עם זאת, שיתוף של אחרים בהם אתה בוטח ועליהם אתה סומך יכול להיות כלי משמעותי להתמודדות עם רגשות אשם. עצם השיח והדיבור יכול לייצר תחושת הקלה, שכן נשמע מדבריך שעד כה הדברים נשמרו בסוד. ייתכן ובת זוגתך היא הפרטנרית הנכונה לכך, במידה ואתה מרגיש שהשיח ביניכם פתוח ושהיא תוכל להכיל את מה שיש לך לספר. במידה ואינך בטוח שאתה מעוניין לשתף אותה, או חבר טוב, תוכל לפנות לאיש טיפול אותו תוכל לשתף ועמו תוכל להתייעץ כיצד ניתן לשתף את הקרובים אליך, האם יש צורך בכך וכן הלאה כאשר השיתוף ייעשה באופן דיסקרטי. כמו כן, במסגרת טיפולית תוכל לעבד פנטזיות מוקדמות אלו וכן את תחשוות האשם שהן העלו. בעיני יש לכך ערך. 

בהצלחה,

יעל

תוכל לקבל כאן רשימה של אנשי מקצוע להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
בן פדידה

בן פדידה

חיפה
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל