תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שרון ב - 18/09/2019 07:04:00

יש לי אבא חולה בבית, אימא לא בקו הבריאות, אני מטופלת ותקועה במחשבות לגבי העתיד. יש לי משפחה תומכת ותמיד מרגיעים אותי ומבטיחים לי הבטחות שהם יתמכו בי כל החיים כי יש לי בעיה שאני לא עצמאית במיוחד ולמרות הטיפול אני קמה בבוקר וחרדה מה יהיה לגבי העתיד... מי ישמור עלי לדיור מוגן אני לא רוצה ללכת ובמסגרת הם יודעים את זה והבטיחו לי שאני לא אלך לדיור מוגן אבל החרדה איך אני יסתדר לגבי העתיד מפחידה אותי. כל הזמן אני עם המחשבות המפחידות האלה למרות שיש לי תמיכה גדולה מהאחים שלי. כל הזמן אני תקועה עם המחשבה הזאת. אני כל הזמן חושבת איך אני אסתדר? כל הזמן המחשבות האלה לגבי העתיד מפחידות אותי. איך אני יכולה להוציא אותי מהמחשבות האלה? מאוד חשובה שלי התמיכה שלכם והעצה שלכם איך לחסום את המחשבות השליליות האלה,אני סובלת הרבה ממחשבות שליליות. תודה לכם על העזרה

תשובה: תקועה במחשבות לגבי העתיד
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 18/09/2019 11:58:16

שלום שרון.

אני מבינה את החרדה וחוסר השקט לגבי העתיד, ושמחה לשמוע שאת מטופלת סביב נושאים אלו. לצערי, אני לא חושבת שיש דרך "לחסום" מחשבות מאיימות- אין דרך להעלים תחושות ורגשות- אך באמצעות הטיפול אפשר לחשוב כיצד להתמודד איתן טוב יותר וכיצד להפוך את החששות למניע לפעולה (למשל, לבדוק איך להפוך עצמאית יותר או לבחון אופציות דיור נוספות) ולא רק לחרדה. במקביל, אני מציעה ללמוד טכניקות מיינדפולנס, נשימות והרגעה עצמית אשר יסייעו לך להרגיע באופן נקודתי מחשבות שליליות אשר מלוות בתחושת חרדה.

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימה של אנשי מקצוע להתייעצות וטיפול

אנשי מקצוע ומכונים

מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד