תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רועי ב - 17/09/2019 08:20:37

שלום לכולם,

לאחרונה הסתיים פסיכולוגי שהלך והסתבך ונגמר בנסיבות מצערות.
    לצערי, המטפל חושב שצריך טיפול המשך מסוג אחר אבל אחרי קריאה בנושא אני מבינה שכנראה נפלה טעות.
    ייתכן שמקרה אחד בודד, גם אם היה קיצוני וגם אם הצביע על מצוקה גדולה, הוא זה שחורץ את גורל המטופל?
    אני יכול להבין שהמטפל רוצה בטובת המטופל אבל במקרה הזה, לא רק שזה יחמיר את המצב כי זה אומר לסגור על המטופל מכל הכיוונים ואני בן אדם מתפקד במלוא מובן המילה, עובד, לומד, פעיל חברתית ומתנדב.
    הטיפול היה חיובי עד לאותה נקודה ספציפית ומשם הכל הלך והחמיר מצד המטפל שלא מוכן אפילו לעשות פגישת סיום ופרידה.
    למרות בקשתי שלא ישלח המלצות ובקשות לטיפול המשך, עשה זאת ולא כיבד אותה בכלל.
    לאחר טיפול ממושך כזה, שגזל ממני כוחות נפשיים רבים להתמודד מולו כשעלו נושאים לא פשוטים וכמובן עול כלכלי שנאלצתי לתת ממיטב כספי שהיה יכול לשמש אותי בקלות לדברים אחרים, אני מרגיש מרומה, נטוש ובעיקר מושפל.
    לזרוק מטופל שהיה נאמן לטיפול, האמין בטיפול וכמובן שלא מתאים לו סוג אחר, זה פשוט עוול.
    אני יודע שהמטפל לא רוצה קשר ואני מבחינתי כואב את הפרידה שלא הייתה מעולם.
    לעולם לא אפקיד את הנפש שלי בידיים אחרות, לא אתמסר ולא אבזבז ממיטב כספי ואוותר על הנוחות שלי בשביל טיפול שרק הוריד אותי למטה.

אני מתנצל אבל זה פשוט מרגיש לי שנעשתה פה טעות ושאי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה.
    נדמה כי המטפל שינה את עורו ברגע אחד.

תשובה: טיפול פסיכולוגי שהסתבך והסתיים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 18/09/2019 10:06:09

שלום רועי.

אני מבינה את כאב הפרידה ואת הקושי לעבור לטיפול אחר. לצד זאת, אני חוששת שקשה לי להגיב עניינית לטענותיך מאחר ואני מבינה שקרה דבר מה דרמטי ומשמעותי שהביא לסיום הטיפול באופן זה.

לאור זאת, נשמע שעומדות בפניך שתי אפשרויות- להמשיך להילחם בהחלטה שהתקבלה ע"י המטפל, או להשלים איתה ולאפשר לעצמך תהליך של אבל על מה שהיה ועל משמעות האירוע עבורך. כפי שכתבתי לך בעבר, אני חושבת שקל ומשקם יותר לקיים תהליך כזה של אבל בטיפול חדש שילווה אותך, אבל אני מבינה גם את הקושי ללכת בכיוון זה ולכן יכולה רק לקוות שעם הזמן תוכל לאפשר לעצמך לפנות לטיפול נוסף שאולי יסייע בעיבוד האירועים ובשיקום האמון והכאב.

ליטל

תוכל לקבל כאן רשימה של מטפלים שאיתם תוכל לנסות דרך טיפולית חדשה

אנשי מקצוע ומכונים

אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו