תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י סגורה ריגשית ב - 25/08/2019 11:32:24

היי שרון, תודה על ההתייחסות הזריזה והרצינית.
    לא מצאתי דרך לשרשר להודעה שלך.. סליחה שפותחת הודעה חדשה.

יש לציין שאני בטיפול תרופתי לדיכאון כ10 שנים... שהותחל דווקא אחרי הטיפול האחרון עם הסטודנטית.
    היום אני מבינה שפספסתי חלון הזדמנויות ללמוד להיפתח ריגשית כשהכדורים עבדו טוב..

הכדורים (אסטו) נתנו לי בזמנו חיים חדשים... בעיקר כי החלפתי תחום עבודה אחרי תקיעות של 9 שנים בעבודה בלי עתיד להתפתח.
    אני כלכך רוצה שזה יקרה שוב.
    בחצי שנה האחרונה ניסיתי עם הפסיכיאטר תרופות שונות, ללא הטבה.
    כרגע על שילוב של ולפקסין ודולוקסדין.. שגם הוא לא עוזר.

אני אנסה לבקש טיפול דינאמי.

מה דעתך לגבי התרופות?.. הרבה פעמים אני חושבת אולי כדאי שפשוט אפסיק לגמרי? בשיתוף הפסיכיאטר כמובן..
    אין לי נטיות אובדניות... עדיין.

אני במצב שיורה לכל הכיוונים.. כבר 20 שנה אני עם גלולות למניעת הריון, האם הן יכולות להיות האשמות בדיכאון?

אני נשואה ועם בן הזוג כ14 שנים... לא רוצה ילדים ולכן הגלולות..
    תודה רבה שוב.
    מיואשת

תשובה: המשך פתיחות עם המטפל
    נכתב ע"י שרון זיו ביימן ב - 26/08/2019 07:40:34

שלום שוב,

שמחה שכתבת שוב.

אני חשה שאת אמיצה ומנהלת מאבק ארוך ועקש להתקדם. 

אני חושבת שיש לך יותר הישגים בטיפול ובחיים ממה שאת מצליחה להרגיש - הזוגיות, עבודה שמצאת בזמנים בהם התרופות הועילו יותר, אולי אנשים שאיתם את בכל זאת מתקשרת. 

סוגית הטיפול התרופתי היא מורכבת. אני הייתי ממשיכה בהתייעצות עם הפסיכיאטר ולא מרפה עד להקלה. אפשר לעשות הפסקה לתקופה אבל בהתייעצות וליווי שלו. יתכן וכן מצא הרכב תרופתי שיעזור כמו שנעזרת בטיפול התרופתי בעבר לטפל בדיכאון.

היכולת לנוע קדימה נשנעת על היכולת לראות הישגים גם אם קטנים, להאיר אותם ולהתחזק מהם - אני מקווה שתמצאי טיפול שיאפשר לך להאיר והלגביר את החיובי בצד העיבוד של החוויות הקשות, הסגירות והתחושות הקשות. 

אני הייתי מבקשת פסיכותרפיה (טיפול נפשי) אינטגרטיבי שמעודד פעילות, מחזק את החיובי, מניעה תהליכים באופן אקטיבי בצד עיבוד פסיכודינמי של החוויות הכואבות.

אני מתרשמת שאת אישה אמיצה ולוחמת עם יותר משאבים ממה שאת מרגישה ושיש תקווה. 

אשמח אם תמשיכי לשתף. תראי לאיזה סוג טיפול את מצליחה להגיע ואם תרצי לשתף אשמח. 

בברכה חמה, שרון 

אנשי מקצוע ומכונים

טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
מזי ברקמן

מזי ברקמן

תל אביב - יפו
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
דליה שלום