תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לירון ב - 12/07/2019 01:20:22

הי ליטל,
    קרה לי מקרה שלא ברור לי.
    הגעתי לטיפול בשעה הקבועה שלי וכשרציתי לפתוח את הדלת שמעתי שהמטפלת משוחחת עדיין עם מטופלת. המתנתי כ5 דקות מחוץ לדלת וכשראיתי שהיא לא יוצאת נכנסתי פנימה.
    המטפלת קמה וליוותה את המטופלת החוצה נישקה אותה ואמרה לה שתשמור על קשר.
    לא הבנתי מדוע המטפלת חיכתה שאכנס ולא הוציאה אותה בתום הטיפול שלה. נורא כעסתי אבל לא אמרתי דבר.
    באותה פגישה המטפלת הבהירה לי שהיא יכולה גם להיות מטפלת שמחבקת. ( נראה לי שהיא אמרה את הדברים משום שאני לא ככ מתמסרת לטיפול ואולי חשבה שאני זקוקה לחום ואהבה).
    האם יכול להיות שמטפלים עושים דברים (כמו שנישקה את המטופלת הקודמת שלה ודאגה שאהיה נוכחת לסיטואציה, אחרת מדוע התעכבה וחיכתה שאכנס)
    כדי לעורר רגשות אצל מטופל שלא נפתח בטיפול?
    מאחר וזה הציק לי כשהגעתי הביתה שלחתי לה הודעה: " זאת שלפני לא היתה מטופלת נכון?
    (חשבתי לעצמי אולי זאת סתם חברה).
    היא ענתה לי ;"מטופלת"
    ואפילו לא שאלה מדוע אני שואלת.

תשובה: לא ברור לי למה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 13/07/2019 21:36:29

שלום לירון.
    התנהלות המטפלת כפי שתיארת אותה אכן לא ברורה לי. מציעה להעלות איתה את הנושא ולבדוק היטב שאת מקבלת מענה מעמיק ו"משכנע" להתנהלות זו. מאחר וזו לא התנהלות סטנדרטית אני מציעה להמשיך ולפתוח את הנושא עד לקבלת מענה אשר תרגישי שמרגיע אותך. כמו כן, במידה וזו אינה הפעם הראשונה שאת נקלעת למצבים כאלו מול המטפלת, אני מציעה לבדוק שאת אכן שלמה עם שיטת הטיפול.
    לצד דברים אלו, חשוב לי לסייג ולומר שאני שומעת את הדברים דרכך בלבד ולא הייתי עדה לסיטואציה, כך שיש לקחת את דבריי בעירבון מוגבל.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
עמירה איתיאל

עמירה איתיאל

תל אביב - יפו
נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
ד"ר עדן וייס שדה