תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י תמרה ב - 12/06/2019 07:16:23

שלום וברכה
    לאחרונה אני מרגישה מועקה רבה עקב מקרה שקרה ביני לבין חבר של אח שלי ואני חברה של אחות שלו
    החבר של אחי אנחנו ממש גדלנו ביחד מגיל אפס ולפני כמה ימים קרה ביני לבינו קטע קטן אמנם לא סקס אבל סוג של התמזמזות ושנינו סיכמנו שזה קרה פעם אחת ושלא נדבר על זה יותר וכמובן לא נגלה גם לאחים שלנו אף פעם כאילו לא היה בינינו כלום ושום דבר וגם לחבר של אחי יש חברה אז בכלל לא רצינו שזה יצא לאור זו היתה היסחפות של רגע
    ואני נורא מוטרדת מהמקרה עד כדי כך שזה גרם לי לחרדה אגב אני סובלת מחרדות כבר המון זמן בלי שום קשר למקרה
    ושאלתי היא מה אפשר לעשות כדי לא להיות מוטרדת מהמקרה של לשמור את זה בסוד ואיך להיפטר מהחרדה הזו?

תשובה: חבר של אח שלי וחברה של אחות שלו
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 15/06/2019 14:30:31

שלום תמרה.
    נשמע מדברייך שיותר משאת מוטרדת מהמקרה עצמו, את מוטרדת מהקושי שלך לשאת אותו, להתגבר על החרדה ולהמשיך הלאה. לכן, אני חושבת שיש שני כיווני התמודדות מרכזיים. כיוון אחד הוא לנסות "לזקק" ולהבין, בכוחות עצמך או עם אדם קרוב לך, מה בתוך האירוע כל כך מטריד אותך ומדוע. האם את מרגישה אשמה? ועל מה בדיוק? חרדה? מפני מה? במקרים רבים "פירוק" ועיבוד של הרכיב שגורם את המצוקה מביא להקלה משמעותית.
    כיוון נוסף הוא לפנות לטיפול פסיכולוגי בו תוכלי לקבל מענה מקיף ומעמיק לא רק לסוגיה הספציפית אלא לבעיית החרדה המתמשכת. במקרים רבים הנפש "נתפסת" על אירוע נקודתי (ולאו דווקא משמעותי מאוד) כדי לאותת על הצורך בעזרה, וכדאי לשקול אם זה המצב גם אצלך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
פז חיט

פז חיט

כפר סבא
מזי ברקמן