תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י איתמר ב - 02/06/2019 21:59:31

הייתי מאוד אקטיבי בחלום, פעיל, והייתה לי הרגשה שהחלום מאוד אמיתי, גם אחרי שעבר הרבה זמן שהחלום נגמר.

חלמתי שאני במלחמה.
    שטיים אלינו בסירות ואנחנו מגנים על מקום מסוים. אני לא מרגיש פחד.
    אני נלחם באנשים אבל האנשים שאני נלחם בהם זה אני(אנשים בדמות שלי).בהתחלה אני הורג אותם ושומר על קור רוח, וכל אחד שאני הורג נאנק מכאבים ואני מרגיש אמפתיה חזקה כלפי הכאב שהם שאני גורם להם. אני נילחם עם האחרון שבחלום אני גובר עליו אבל לא מצליח להרוג אותו אני רק פוצע אותו וגורם לו להתייסר, הוא סובל פצוע וחבול. ואני מתחנן וצועק מבחור שיביא לי כמה שיותר מהר ויתן לי את החרב שלו, הוא נותן לי סכין מטבח ואני כועס עליו מאוד שלא הביא לי חרב. ובסוף אני נותן מכה חזקה בצאוור שלו ועורף לו את הראש. ואני נשבר, ונופל על הברכיים, בוכה וזועק שאני לא יכול יותר.

המוטיב שהכי תפס אותי בחלוםזה הסכין מטבח והצאוור.
    תחלית החלום אני לא מפחד מהמלחמה אני מוכן לקראתה ולאט לאט אני נשבר מהכאב שאני גורם לאנשים בדמותי(לעצמי),ובסוף אני שבר כלי.

אני מאמין שדרך חלומות יש מסרים סמויים.
    אני חושב שזה אומר שזה עם אני פוגע באדם מסוים זה יהיה כמו שאני יפגע בעצמי.
    אני ישמח לשמוע פירוש לחלום מגורם מקצועי. כי החלום הזה תפס אותי חזק, תודה.

תשובה: פירוש חלום
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 03/06/2019 15:00:45

שלום איתמר.
    כדי לפרש חלום באופן עמוק ומשמעותי חשוב להתבונן על היבטים נוספים הקשורים בו כמו עיתוי והקשר החלימה, ובעיקר האסוציאציות של החולם לגבי היבטים שונים שלו. לכן, כיוון החשיבה שאציע הוא מוגבל וחלקי.
    מה שעלה בדעתי בקריאה היה שאתה מתאר מאבק בין שני חלקים שלך עצמך, ואולי נאבק להכחיד חלק שלך אשר נחווה כלא רצוי. אלא שחלק זה הוא חלק מהעצמי שלך והכחדתו האלימה מכאיבה, מעציבה ומעוררת קונפליקט: מצד אחד תחושה שחלק אחד שלך מסכן את קיומו של האחר, ומצד שני תחושה שיש משהו אלים והרסני בסילוק חלק זה. החלום, אולי, מנסה לתאר קונפליקט פנימי זה ולאתגר אותך עם האפשרות לפתרון אחר, שאינו מבוסס על חיסול חלק מעצמך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יובל קורן

יובל קורן

חיפה
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
ענת דפנא