תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ל.ש. ב - 02/05/2019 12:38:57

היתה לי תאונת דרכים והשתקמתי איכשהו לגמרי וחזרתי לחיים רגילים פחות או יותר . אני בת 45 וקצת. בגיל 20 סיימו את המשפט שנערך בשמי אבל מינו לי אפוטרופוס . אמא שלי לא ביטלה אתה בגלל שהיא חשבה שזה טוב ואחרי 10 שנים בערך הסרתי אותה בשני משפטים ביוזמתי. שיצאתי משוק העבודה בשביל לפנות אנרגיה ולעשות אותם. הכל כאילו בסדר. חזרתי לאחרונה לשוק העבודה עשיתי יותר מדי דברים ביחד. גם אהבות עשיתי ביחד מתוך מחשבות ומצבים שהסתבכו. גם נכנסתי להריון שמאוד רציתי ממישהו שלא ידעתי שהוא נשוי ובאימפולסיביות שתיתי קפה ונפל לי וגם לא שיתפתי בזה את המנהלת אלא רק את זאת שמצאה לי את העבודה והיה לי מאוד קשה ועבדתי בכל זאת. עשיתי שטויות. אני מודעת לזה. עכשיו אני שוב עם זה שבגדתי בו בגלל שהיינו בנסיונות להכנס להריון והוא לא רצה להתחתן עד שאכנס להריון שלא קרה. ההריון שהתנוון ונפל בגלל קפה לא היה ממנו. עכשיו חזרתי אליו ועדיין הוא לא רוצה להתחתן. אבל השיח ביננו יותר פתוח. עכשיו אמרתי לו בטלפון ולאמא שלי בטלפון שאיבדתי את הביטחון בגלל האפוטרופסות. אמא שלי באמצע העבודה וגם סגרתי את הטלפון אחרי שאמרתי כל מה שהיה לי להגיד. החבר היה עם חבר שלו ואמר שיתקשר אלי ונדבר על זה. טיפול פסיכולוגי לא מתאים לי בגלל שדיבור או כל צורה אחרת של ביטוי נחסמת אצלי ואני מאוימת מהצורך להתבטא בעקבות שנים רבות של טיפולים שחוייבתי ללכת אליהם לללא רצוני ודובבתי לא נכון בהם. לא היתה תקשורת נכונה בין הפסיכולוגים לנוירולוגים ובין עצמם. אני קראתי שמה שנפגע התמוסס בגלל הדימום שהיה לי במח היה משהו בחיבור למערכת השפתית. מאוד מסובך לי להסביר דברים בעל פה לפעמיםץ אמרו לי כבר שאני ממציאה ובכיתי הרבה וקיבלתי תרופות שלא הייתי צריכה לקבל נגד דיכאון אבל זה היה ממש מזמן. הדבר היחיד שממש מעניין אותי הוא איך להחזיר לעצמי באופן מלא את הביטחון העצמי.

תשובה: חוסר ביטחון עצמי שנובע ממשהו מסובך
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 02/05/2019 14:14:19

שלום לך.
    נשמע שעברת סיפור חיים לא פשוט, אשר הותיר את חותמו בהיבטי חיים שונים ואני מתארת לעצמי שגם בנושא הביטחון העצמי. לאור מורכבות הרקע שאת מתארת אני לא בטוחה שאני יכולה לתת עצה מדויקת מספיק, אך שני כיוונים שאפשר אולי לפנו אליהם הם ספרי עזרה עצמית בתחום הביטחון העצמי והפסיכולוגיה החיובית, ואימון-טיפולי אשר אינו דורש חשיפה עמוקה ואינטימית כמו טיפול, אלא מתמקד בשיפור התפקוד בתחום שחשוב לך.
    אמנם שני כיוונים אלו מצריכים עבודה פנימית ומאמץ, אבל אולי יוכלו לסייע ולהקל עלייך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יובל קורן

יובל קורן

חיפה
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
ד"ר עדן וייס שדה