תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י איתי ב - 26/02/2019 20:33:55

שלום

אני נמצא כבר שנה בטיפול פסיכודינמי הגעתי אחרי התלבטות בין זה לבין טיפול גוף נפש (החוויה הסומטית) כרגע מרגיש תקוע ושהניתוח השכלי בטיפול לא כל כך אפקטיבי וחושב לעזוב ולעבור לטיפול גוף נפש (החוויה הסומטית) שחשבתי עליה מכלתכילה בתור אופציה ,מדובר לדעתי בטראומה לא אובחנתי אבל יש סיפטומים של טראומה לפי מיטב הבנתי, ובאמת היה אירוע טראומתי משמעותי בעברי.
    אני קשור למטפל וזה חשש נוסף מלעזוב ולעלות את זה מולו.
    אשמח לתובנה בנושא

תשובה: מעבר מטיפול פסיכודינמי לטיפול גוף נפש
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 27/02/2019 08:58:43

שלום איתי. ראשית, חשוב להבחין בין פסיכותרפיית גוף נפש שהיא פסיכותרפיה המבוססת על עבודה עם הגוף לבין שיטת החוויה הסומטית שהיא שיטת טיפול ספציפית המממוקדת בהתמודדות עם סימפטומים פוסט טראומטיים. קשה לי לומר על סמך הדברים שכתבת מה היא שיטת הטיפול המתאימה עבורך, אך אני חושבת שלגיטימי וחשוב להתייעץ עם המטפל בנוגע לאפשרות לשלב בין השיטות או לעשות הפסקה בטיפול הנוכחי לטובת שיטה שממוקדת בסימפטומים. טובתך צריכה להיות לנגד עיני המטפל וחלק מפקידו הוא לחשוב איתך על הדרך הטיפולית הנכונה ביותר עבורך. במובן זה, אני חושבת שעל אף אי הנעימות שאולי כרוכה בכך, שיתוף הטפל בהתלבטות תהיה הדבר הנכון ביותר מאחר ותוכלו לשקול ביחד את משמעות ההתלבטות שלך ואת הדרך הטיפולית הנכונה עבורך. ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
איריס אברמן

איריס אברמן