תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י זוגיות קיימת ב - 20/02/2019 23:11:03

היי,
    אני בת 22.

לאחרונה חווה תופעה מוזרה בבכי.

אני נמצאת בקשר זוגי מדהים לאחר קשר זוגי עם אדם בעל אישיות אנטי סוציאלית נרקיסיסטית (מאובחנת) יחסים שנגמרו בצורה לא נעימה.

התגברתי על יחסים עם אדם זה בזכות הקשר שיש לי עכשיו והגמול ממנו.

לאחרונה היחסים קצת במשבר ויש חיכוכים שואבים אנרגיה ומדכאים.

אני יודעת שאני מאוד רגישה לעתים בתגובותיי. לא בוכה בדרך כלל ואם כן - נרגעת לאחר זמן קצר כמו כולם.

לאחרונה מגיעות מילים עוקצניות בחוסר תשומת לב מבן זוגי שאני נפגעת מהם וישר נאטמת ובוכה בזמן הבכי כבר לא פעם ראשונה ושנייה שמגיע מתוך היחסים בנינו (לא קורה בבכי ממצבים אחרים) יש לי תחושת נימול ומן חוסר תחושה בכפות הרגליים ובעיקר ביעדים.
    נשמע לא הגיוני ובכל אופן קורה, יש סיבה ?

(הפעם הראשונה שחוויתי חוסר תחושה או נימול או תחושת כאב או כובד פיזי בעקבות בכי היה עם האקס בשיחת הפרידה. אבל ממש מרגישה איך כפות הידיים שלי מתמלאות בנימול כאשר אני נפגעת מהם זוגי הנוכחי וחווה כאב)

תשובה: תחושות פיזיות מוזרות בבכי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 21/02/2019 08:08:26

שלום לך.
    התחושות הפיסיות שאת מתארת אופייניות למצבי חרדה, ויתכן שמשקפות את החרדה שמתעוררת בך לנוכח אפשרות לפגיעה או פרידה מבן זוג שיקר לך. בובן זה, אני מאמינה שאם תוכלי לשתף את בן זוגך בתחושות, לעבד אותן יחד ולהגיע להסכמה על סוג התקשורת המתאים לכם- תחווי הקלה הן ברובד הפיסי והן ברובד הנפשי. לצד זאת, במידה והתחושות העוצמתיות ימשיכו ו/או במידה ואת מרגישה שאת חווה רגשות שליליים, אי שקט וחרדה במערכת היחסים או בכלל, אני מציעה לפנות לטיפול פסיכולוגי בו תוכלי לעבד יותר לעומק את חוויות העבר וההווה שלך בקשרים.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עמית נאור

עמית נאור

תל אביב - יפו
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
איריס אברמן

איריס אברמן

ראשון לציון
פז חיט