תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ליטל ב - 05/02/2019 13:49:49

הייתה לי זוגיות שנגמרה לפני שנתיים אחרי אהבה גדולה ומריבות גדולות גם כן ובעיקר מערכת יחסים שעשתה לי רע והורידה אותי למטה. 9 חודשים לאחר מכן נכנסתי לקשר הבא שהראש שלי עוד לא נקי. עברה מעל שנה בזוגיות והיינו אמורים לעבור לגור ביחד. לפני שבועיים החלטתי לסיים את הקשר בגלל שהרגשתי שזה לא זה עם הבחור הנוכחי ואני לא שלמה עם צעד כזה גדול (בעיקר הרגשתי שאין אהבה גדולה מהצד שלי) עכשיו אני מרגישה חלל עצום והבחור הקודם עוד בראש שלי משום מה (הוא בקשר) אני לא מסוגלת להשלים עם העבר וקשה לי לפרגן. אני חוששת שלא אצליח להתאהב ולהיפתח ככה יותר. ממש אובדת עצות.

תשובה: חששות בנוגע למערכות יחסים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 05/02/2019 14:53:05

שלום ליטל.
    ההישארות במערכת יחסים גרועה, והקושי להשתחרר ממנה ולהתאהב בפרטנר טוב ומספק יותר, היא תופעה מוכרת שנובעת בדרך כלל מגורמים רגשיים לא מודעים. באופן ספציפי, דפוס זה נובע במקרים רבים מהצורך הלא מודע של הנפש "לספר" על דפוס יחסים מכאיב שנטבע בה בקשרים הבין אישיים המוקדמים. כך, במקום למצא קשר טוב ומספק חוזרים לתבנית אהבה קשה ומאמללת אך מוכרת. כפי שאת מתארת, לא קל להשתחרר מדפוסי קשר לא מספקים ולכן, במצבים אלו כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי בו ניתן לעבד את הגורמים לקושי בבחירה הזוגית ודרך העיבוד, לשנות את תבנית היחסים המוכרת לנפש לתבנית בריאה וטובה יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ג'ני גוטמן

ג'ני גוטמן

עין הוד
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
מרכז אתרוג