תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לא בחרתי ב - 07/01/2019 22:44:56

הי ליטל, את בטח זוכרת אותי, כתבתי כאן לפני יום בערך..

הדבר הראשון שרציתי להגיד הוא תודה על התשובה.
    הדבר השני הוא, שאני אכן מטופל.ת אצל פסיכולוגית, פעמיים בשבוע, אבל אני לא יודע.ת אם זה באמת משפיע/עוזר לי..
    מצד אחד, מתחילת שנה אני מתדרדר.ת במצב הנפשי מאוד, ובעקבות כך גם הפיזי(פיתחתי הפרעות אכילה והפרעות שינה קשות)
    איך אוכל לדעת אם הטיפול אצל הפסיכולוגית טוב..(אני לא באמת יודע.ת מה אמור להיות בטיפול פסיכולוגי..)

דבר נוסף הוא שהיא הפנתה אותי לפסיכיאטרית. היא לא הראשונה שמפנה אותי לאיבחון אצל פסיכיאטרית.
    בכנות, אני די מפחד.ת ללכת לפסיכיאטרית בקרוב...
    מה עושה פסיכיאטר שלא עושה פסיכולוג??

וחוץ מכל מה שכבר שאלתי, הייתי שמח.ה לדעת מה ההבדל בין טיפול פסיכולוגי, טיפול רגשי וטיפול נפשי(ראיתי מושגים אלו בכמה מקומות, ותהיתי מה משמעותם..)

שאלה אחרונה^^
    המטפל (אני משער.ת שזה פסיכולוג) הראשון, מההודעה הקודמת שלי, אני רוצה מאוד ליצור איתו קשר.
    יש לך במקרה רעיון כיצד אוכל ליצור איתו קשר במידה ואני יודע.ת רק את שמו הפרטי, ואני הרבה יותר מידי ביישן.ית בשביל לשאול את המחנכת/איש צוות אחר/את המדריך השני..

בעצם זו האחרונה^^ (סליחה ממשששש)
    אני סובל.ת מחרדת מבחנים קשה, ומחרדה חברתית בדרגה גבוהה יחסית, לא מאוד קשה, אבל גם לא בינוני, אלה קצת יותר מהחצי בטווח שבין בינוני לקשה..די גובל בקשה אבל לא מוגדר כקשה..

הן משפיעות מאוד על ההתנהלות היומיומית שלי, ומקשות עליה.
    שום טיפול (פרט לתרופתי-לא ניסיתי) לא עזר לי.. ולהיות בחברת יותר משני אנשים קשה לי..
    כל המצב החברתי שלי, לא בשמיים, כמו שאומרים, וכל הנפש לי, והאופי הפנימי שלי מנוגדים נורא..כאילו יש שני אנשים באדם אחד, אבל הם אדם אחד, אלה לא שתי אישיויות שונות, אלה שתי פנים לאותו בנאדם..אני לא מרגיש.ה פיצול באישיות שלי, אני מרגיש.ה התנגשות בתוך עצמי וזה נורא פוגע באופן שבו אני בוחר.ת לעשות דברים, ביכולת שלי להביע חיבה(לא אהבה) ותודה לאנשים בסביבתי ועל אורח החיים הכללי שלי.. מגע, מכל סוג שהוא, נורא מרתיע אותי, ובכללי אינטראקציות פיזיות וגם כאלו שדורשות להיות עם עוד אדם, גם אם לא פיזית לגעת בו, מבעיתות אותי נורא..

מה לדעתך ניתן לעשות??
    תודה, וסליחה על האורך וההפרעה^^

תשובה: אני לא יודע.ת איך לקרוא לזה - המשך
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 08/01/2019 11:06:21

שלום לך. טיפול פסיכולוגי, רגיש ונפשי הם בדרך כלל שמות נרדפים, וטיפול פסיכיאטרי הוא בדרך כלל אבחון המכוון להתחלת טיפול תרופתי. מעבר לכך, שאלת מספר שאלות, אבל אני מרגישה שבשורה התחתונה את/ה מספר/ת על התחושה של מצוקה נפשית משמעותית, אשר הולכת ומתגברת, לצד טיפול פסיכולוגי שאינך בטוח/ה לגבי המידה בה הוא נוגע בך במובן של ליצור קשר משמעותי ולכן גם תורם ומקדם. זו הרגשה לא פשוטה. אני שומעת בדבריך כמה חיבור אמיתי, קרוב ונוגע הוא יקר ערך וייחודי עבורך, ויכולה לדמיין כמה קשה כאשר הוא לא נוצר. לכן, אני חושבת שהמוקד אינו "עקיפת" הטיפול דרך קשר עם מטפל אחר אלא פתיחת ההתלבטויות שיש לך לגבי הקשר הטיפולי ותרומתו מול המטפל/ת. זה לא קל, אבל אני חושבת שרק התמודדות ישירה עם הכמיהה והחשש לגבי מידת החיבור יכולה להביא לשינוי בקשר ולכן גם במצב הרגשי.אני חושבת וממליצה בחום להעלות את כל התחושות שתיארת כאן מול המטפל/ת, ומשם לחשוב הלאה. ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
עדי דוידסון

עדי דוידסון

תל אביב - יפו
מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
נדב כרמון

נדב כרמון